تفاوت بین گارانتی و وارانتی چیست ؟

تفاوت بین گارانتی و وارانتی

حتماً در هنگام خرید کالا، واژه گارانتی و ارانتی را شنیده اید، اما ممکن است معنای دقیق آن ها را ندانید یا مفاهیم آن را درک نکرده باشید. در این مقاله قصد داریم مفهوم دقیق بازسازی را به شما قیمت دهیم تا بتوانید محصول مناسب و بهتری را انتخاب و خریداری کنید و در پایان به شما خواهیم گفت گارانتی بهتر است یا گارانتی؟

بازار ابزار پر است از محصولاتی با برندها و دسته های مختلف مانند ابزار باغبانی، ابزار برقی، ابزار شارژی، ابزار دستی، ابزار جوش و برش، ابزار نجاری و انواع ابزار. هر کدام از آنها کیفیت و کارایی متفاوتی دارند. این امر انتخاب را برای خریداران دشوار می کند. در عین حال اطمینان به کیفیت و رعایت استانداردها برای مصرف کنندگان حائز اهمیت است که در دو کلمه تضمین و ضمانت بیان می شود.

تفاوت بین گارانتی و وارانتی چیست ؟

گارانتی چیست؟

گارانتی در واقع تعهد نامه ای است که تولیدکنندگان محصول به مصرف کنندگان می دهند تا اطمینان حاصل کنند که محصولی که خریداری می کنند در مدت زمان مشخصی کارآیی کامل خواهد داشت و اگر دستگاه ها یا ابزارهای الکتریکی خریداری شده در مدت زمان مشخص شده دارای ایرادات و ایراداتی باشند،

تولید کننده وظیفه تعمیر، تعویض و یا حذف محصول مورد نظر را بر عهده دارد. در واقع گارانتی به مشکلات ناشی از ساخت می پردازد و در جایی که مشتری نقشی در خرابی محصول نداشته باشد به مشتری کمک کرده و مشکل را برطرف می کند.

لازم به ذکر است که گارانتی به عنوان حقوق مصرف کننده شناخته می شود و در صورتی که کیفیت یا عملکرد محصول کمتر از حد تعیین شده باشد سازنده مسئول است. وقتی صحبت از گارانتی ابزار صنعتی می شود، می توان گفت که سازندگان گارانتی خاصی را برای محصولات خود در نظر گرفته اند که هدف آن جلب رضایت مشتریان است. به عنوان مثال، گارانتی ابزارهای رونیکس به شرح زیر است:

12 ماه گارانتی تعویض تجهیزات بادی و برقی

365 روز گارانتی برای ابزار برقی و 456 روز برای ابزار بادی

وارانتی چیست؟

تضمین چیست؟ تضمین

وارانتی تضمینی است مبنی بر اینکه حقایق و ویژگی های بیان شده در رابطه با محصول انتخابی درست است و محصول دارای استانداردهای مشخص شده است و کیفیت و عملکرد مطابق با آن استانداردها است.

مدت زمان و فواصل زمانی مشخص شده برای گارانتی معمولاً بیشتر از گارانتی در نظر گرفته می شود. لطفا توجه داشته باشید که محصولات با گارانتی قابل برگشت نیستند و فقط قابل تعویض هستند.

به زبان ساده‌تر می توان گفت؛ این یک قول بین فروشنده و خریدار است و فروشنده از طرف سازنده تأیید می کند که محصولاتش برای مدت زمان مشخصی با همان مشخصات اولیه کار می کنند.

ضمناً تولیدکننده باید هزینه تعمیر یا تعویض قطعات را در مدت زمان تعیین شده تقبل کند، در صورت بروز مشکل در محصول، در این صورت مصرف کننده مجبور به پرداخت هزینه تعمیرات در مدت گارانتی نخواهد بود. در هنگام خرید ابزار آلات صنعتی می توانید به این مورد نیز توجه داشته باشید، این کالا نیز تضمینی برای جلب رضایت مشتریان گرامی می باشد.

گارانتی چیست؟

ضمانت نامه یک سند مکتوب است، ضمانت نامه یک اظهار ضمنی است.

در صورت گارانتی امکان استرداد وجه وجود دارد اما در صورت گارانتی نه.

مدت زمان گارانتی در موارد مختلف متفاوت است، اما دوره گارانتی طولانی است و هر قسمت از محصول را پوشش می دهد.

در گارانتی اگر کیفیت محصول کمتر از حد تعیین شده باشد، تعمیر، تعویض یا حذف می شود، اما در گارانتی در صورتی که مشخصات کالا با نکات تعیین شده مطابقت نداشته باشد، کالا تعویض یا تعمیر می شود. .

کاربرد:

اکنون که از تفاوت این دو مفهوم آگاه شدید، قطعا در هنگام خرید تصمیم بهتری خواهید گرفت. این مشکل در خرید تجهیزات نیز صدق می کند و شما می توانید با دید بازتری خرید کنید و قطعا انتخاب بهتر، مناسب تری و ایده آل تری خواهید داشت. اینکه گارانتی بهتر است یا گارانتی به شما و ترجیح شما بستگی دارد. گارانتی را ترجیح می دهید یا گارانتی؟

انواع گارانتی تجهیزات و شرایط گارانتی را بررسی کنید

در دنیای ابزارها شاهد تولید ماشین حساب های الکترونیکی قدیمی و جدید هستیم که با تولیدکنندگان دیگر رقابت می کنند. هر کدام با سیاست و استراتژی اتخاذ شده خود سعی در جذب گروه خاصی از مصرف کنندگان دارند.

برخی با تولید ابزار ارزان و برخی دیگر با ارائه ابزارهای حرفه ای و با کیفیت در این راه گام برداشته اند. اما در عین حال یکی از راه حل ها و ترفندهای رایج این شرکت ها از قدیم الایام برای جلب رضایت و جلب مشتری، گارانتی، گارانتی و خدمات پس از فروش محصول می باشد.

در این بخش قصد داریم به بررسی چند نمونه از گارانتی ها بپردازیم تا کاربران گران‌قیمت با کسب اطلاعات در این زمینه با دیدی تازه خرید کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *