تفاوت بین انواع دستگاه نانوایی و نان

بررسی تفاوت بین انواع دستگاه نانوایی و نان

اگر قصد راه‌اندازی نانوایی یا کارگاه تولید نان را دارید، باید بدانید که تهیه نانوایی یا دستگاه تهیه نان یکی از اصلی ترین و سخت‌ترین انتخاب های شماست.

در گذشته صنعت نانوایی و شیرینی پزی انتخاب چندانی نداشت و عموماً از تنورهای چوبی یا چوبی استفاده می کردند. اما امروزه پیشرفت تکنولوژی انواع تنورهای صنعتی را معرفی کرده است و نان سازهای صنعتی می توانند انواع نان را تولید کنند و حتی می توان از آنها به عنوان نان ساز سنگی استفاده کرد. اگرچه این تنوع فرآیند پخت و پز را آسان می کند، اما انتخاب بین این نوع لوازم خانگی را دشوار می کند.

اگر قصد راه‌اندازی نانوایی یا نانوایی را دارید، باید بدانید که تهیه تنور یا دستگاه پخت نان یکی از گزینه های شما خواهد بود. اصلی ترین و سخت‌ترین.

انواع دستگاه پخت

وقتی صحبت از انواع فر نان می شود، خوب است بدانید که مدل های بسیار متنوعی در بازار تجهیزات صنایع غذایی وجود دارد. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که هر یک از این ابزار پخت برای کاربرد خاصی طراحی شده است. بنابراین توصیه می کنیم قبل از بررسی مدل های مختلف، در مورد نیاز خود و هدف از خرید نان ساز تحقیق کنید.

به عبارت دیگر، باید بدانید که قصد دارید از چه نوع نانی برای پخت از این دستگاه استفاده کنید. در کشور ما ایران از رایج ترین انواع نان می توان به نان بربر، نان سنگک، نان لواش و نان زیبا اشاره کرد. اما مدل های مختلف فر نانوایی یا همان فرهای صنعتی از این نان ها فاصله می گیرند و در کارخانه های صنعتی و بزرگ از خطوط تولید نان صنعتی تمام اتوماتیک استفاده می کنند.

در مورد انواع فر پخت خوب است بدانید که انواع مختلفی در بازار تجهیزات صنایع غذایی موجود است و قابل خرید می باشد.

به طور کلی می توان گفت که هیچ دستگاه نان سازی نسبت به نوع دیگر مزیت مطلق ندارد، این نیاز و استفاده شماست که انتخاب دستگاه نان پز را برای شما مناسب تر می کند. مدل های مختلف کوره های صنعتی به طور کلی بر اساس نوع سوخت – گاز، برق یا سایر سوخت ها – نوع جریان و گردش هوا در داخل کوره، شکل کوره و همچنین برخی لوازم جانبی دسته بندی می شوند.

دستگاه نان تونلی

دستگاه پخت تونلی یا فر تونلی یکی از جالب ترین و کم پیچیدگی ترین انواع دستگاه های پخت نان در صنایع غذایی است. برای پخت نان با استفاده از فر تونلی کافی است سرعت فلز داخل این تونل و دمای فر را تنظیم کنید. بر این اساس می توانید محل مناسبی را برای پخت نان مورد نظرتان آماده کنید

. روش فر تونلی به این صورت است که از یک طرف تونل وارد خمیر نان می شوید و فلز داخل دستگاه خمیر به سمت انتهای تونل حرکت می کند و به نظر می رسد خمیر هر چه که می رود گرم می شود. اگر از دستگاه نان تونلی استفاده می کنید، باید هم تنظیمات سرعت و هم حرارت را در حد مناسبی قرار دهید تا خمیر در انتهای مسیر کاملا پخته شود و نان مورد نظرتان بیرون بیاید.

برای پخت نان با فر تونلی سرعت ریل داخل این تونل و همچنین درجه کافی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *