تفاوت بین ویدئو وال و مانیتور صنعتی

تفاوت بین ویدئو وال و مانیتور صنعتی

نسل جدید مانیتورهای صنعتی به دلیل کاربردها و امکانات گسترده ای که ارائه می دهند در بین کاربران محبوبیت دارند. بخشی از این نسل جدید نمایشگرها،
مانیتورها و نمایشگرهای صنعتی جایگزین ایده آلی برای روش های تبلیغاتی قدیمی هستند که هر کدام ویژگی ها و قابلیت های متفاوتی را ارائه می دهند. این مانیتورها از نظر قابلیت اطمینان، کیفیت و طول عمر ویژگی های متفاوتی دارند. در زیر به معرفی کلی این نمایشگرهای صنعتی و تفاوت آن ها می پردازیم.

 

 

تفاوت بین ویدئو وال و مانیتور صنعتی

 

ویدئو وال چیست؟
ویدئو وال یک سطح بصری بزرگ است که از چندین صفحه نمایش تشکیل شده است. مشکل دیوارهای ویدیویی اولیه این بود که فریم های بزرگی داشتند که ناحیه نمایش هر تلویزیون را احاطه کرده بود. این به طور کامل جلوه نمایش تصویر را از بین می برد.

از این رو فناوری های جدیدی برای کاهش فضای استفاده نشده بین نمایشگرهای مختلف معرفی شده اند. در سیستم های ویدئو وال امروزی به طور مستقیم از پنل های LCD یا چند LED استفاده می شود. تراکم پیکسل باید به اندازه ای باشد که نتوانید پیکسل های جداگانه را ببینید. این جداسازی باید متناسب با اندازه دیوار در نظر گرفته شود.

به عنوان مثال، اگر می خواهید یک ویدیو وال 4K داشته باشید، به 4 صفحه نمایش Full HD با طرح 2×2 نیاز دارید.
یکی دیگر از عوامل مؤثر در تراکم پیکسلی (فاصله پیکسل از یکدیگر) فاصله ویدیو وال از کاربر است که هر چه فاصله بیشتر باشد می توانید از تراکم پیکسل کمتری استفاده کنید اما اگر فاصله کاربر از ویدیو وال کمتر باشد. ، این تصویر را با کیفیت پایین تری خواهند دید.

صفحه نمایش صنعتی چیست؟
مانیتورهای صنعتی به عنوان ویدئو وال، کاربردهای زیادی برای نمایش ویدئو و تصاویر دارند و به صورت جداگانه بر روی دیوار یا سقف نصب می شوند. کسب و کارهای کوچک و بزرگ از این مانیتور شرکتی برای ساخت و اطلاع رسانی به مشتریان در مورد محصولات و خدمات خود استفاده می کنند و نور خوبی را به فضای کسب و کار برای افزایش فروش می تاباند.

تفاوت بین ویدئو وال و مانیتور صنعتی
مانیتورهای صنعتی عمر و ساعات کار بیشتری نسبت به مدل های خانگی دارند. مانیتورینگ صنعتی بیشتر به صورت جداگانه استفاده می شود، اما می توان از آن به عنوان یک عدد نیز استفاده کرد.
ویدئو وال صفحه نمایشی است که عمدتاً به صورت اعداد استفاده می شود و می توان از آن در هر اندازه ای با توجه به خواسته و نیاز کاربر استفاده کرد.
یکی از تفاوت های ویدئو وال و مانیتور صنعتی این است که مانیتورهای صنعتی لبه های پهن تری نسبت به ویدئو وال دارند و همین امر نمایش تصویری مشابه با ویدئو وال را غیرممکن می کند.
نمایشگرهای ویدئو وال دارای زاویه دید وسیعی هستند و قابلیت نمایش تصاویر مجزا یا ترکیبی را دارند.
مزایای استفاده از ویدئو وال در مقایسه با صفحه نمایش های صنعتی
ویدئو وال در مقایسه با مانیتورهای صنعتی، قابلیت سفارشی سازی فضای طراحی و نمایش برای مشاغل کوچک و بزرگ را دارد و می توان از آن در فضاهای باز و بسته استفاده کرد و ویدئو وال را به انتخاب مناسب تری نسبت به صنعتی تبدیل می کند.

مانیتورهایکی دیگر از مزایای استفاده از ویدئو وال این است که طول عمر بیشتری نسبت به نمایشگرهای تجاری دارد و می تواند 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته کار کند.
پیکسل های ویدیو وال در فواصل متفاوتی از یکدیگر قرار می گیرند که وضوح تصویر را تعیین می کند. همچنین فاصله ای که قرار است مخاطب شما از ویدیو وال داشته باشد نیز در انتخاب پیکسل های ویدیو وال تاثیر خواهد داشت.

اگر بازرسان مشاغل بدون وقفه باز باشند، دچار مشکل می شوند. یکی از این مشکلات ساییدگی در داخل چشم است. فرسودگی داخلی یکی از مواردی است که عمر دستگاه شما را کاهش می دهد. این خسارت قابل جبران نیست و باید قبل از وقوع آن اقدامات لازم انجام شود.
یکی دیگر از مشکلات و معایب الک صنعتی گرمایش آن است. گرم شدن این صفحه نمایش ها به دو دلیل اتفاق می افتد که دلیل اول استفاده بیش از حد از صفحه نمایش است. یکی دیگر از دلایل گرم شدن صفحه نمایش وجود گرما در محیط و عدم تهویه مناسب است.

گرم شدن بیش از حد صفحه، عمر آن را کوتاه می کند و گاهی اوقات با نوسانات تصویر همراه است. بنابراین اطمینان از تهویه مناسب و استفاده هر چه بیشتر از دستگاه از بروز این مشکل جلوگیری می کند.
آیا امکان نمایش چندین تصویر مختلف بر روی ویدیو وال وجود دارد؟
بله، این کار توسط پردازنده ویدئویی روی ویدئو وال انجام می شود. نحوه عملکرد برنامه ویدیویی روی دیوار ویدیویی را بخوانید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *