چیدمان مبل سلطنتی

چیدمان مبل سلطنتی و اهمیت آن در مبل شویی به واش:

مبل سلطنتی یکی از مبل هایی است که بسیاری از خانواده ها برای ایجاد جلوه در اتاق های پذیرایی بزرگ خود از آن استفاده می کنند. چیدمان مبلمان در خانه باید با دقت انجام شود و به یاد داشته باشید که اندازه و ابعاد آن ها باید با فضای موجود شما همخوانی داشته باشد، در غیر این صورت نباید انتظار دید خوبی داشته باشید.

به طور کلی چیدمان مبل های سلطنتی و استیل مشابه است و مبل شویی به واش به هر دو مدل می پردازیم.

 

بهترین سبک چیدمان مبل سلطنتی چیست؟

برای چیدمان مبل واقعی یا چیدمان مبل استیل اولین چیزی که باید ملاک شما باشد فضا و مساحت، نوع دکوراسیون کل خانه و نقطه کانونی آن فضا است. نکته بعدی تعداد مبل های تولید شده در خدمت شماست. به عنوان مثال، چیدمان یک مبل نه نفره واقعی ممکن است کمی متفاوت از چیدمان یک مبل هفت نفره واقعی باشد. البته خیلی کم.

با توجه به مواردی که گفتیم چیدمان مبل سلطنتی چندان سخت و پیچیده نیست و کمی خلاقیت و هوش و تخیل لازم است تا در نهایت چیدمان خوب را به راحتی ببینید.

اگرچه دو نوع مبل مثلاً استیل و راحتی وجود دارد، اما با کمی هنر می توانید به چیدمان مبل استیل و راحتی در کنار هم به بهترین شکل ممکن پی ببرید.

 

آموزش چیدمان مبل 9 نفره

اکثر مبل های استیل و سلطنتی در 9 صندلی تولید می شوند. اینها شامل دو مبل 3 و 2 نفره، دو مبل تک دستی و دو مبل تکیه گاه است که معمولاً برای مهمانداران استفاده می شود. از طرح مبل سلطنتی بیشتر برای فضاهای بسیار رسمی و مجلل استفاده می شود.

مبل سلطنتی از چوب، پارچه و فوم ساخته شده است، اما چوب مورد استفاده در این سرویس ها اغلب از چوب بسیار مقاوم و گران‌قیمت است. بر روی قسمت های چوبی مبل، حکاکی ها و منبت های مختلف – تاج یا طرح روی پایه ها و دسته های مبل را مشاهده خواهید کرد.

سرویس های رویال نیز با توجه به طراحی به انواع مختلفی تقسیم می شوند که البته بحث امروز ما نیست.

برای ایجاد یک مبل سنتی برای نه، همانطور که قبلا ذکر کردیم، باید نقطه اصلی و کانونی اتاق نشیمن و اتاق خواب خود را پیدا کنید. معمولا این نقطه سمت بالا و اصلی اتاق است و برای پذیرایی های رسمی طولانی تر است. رعایت فاصله بین مبل ها همیشه مهم است.

مثلاً آن‌ها را آنقدر از هم دور نكنيد كه شكل مجموعه را از دست بدهيد و مردم براي حرف زدن سر و صدا كنند و از طرفي آن‌ها را آنقدر نزديك نگذاريد كه اتاق شما بيشتر شبيه گالري مبل‌ها شود!

 

مبل سلطنتی را بچینید

چیزی که باید بارها و بارها بر آن تاکید کنیم این است که تهیه یک مبل واقعی در یک خانه کوچک که 9 نفر نیز دارد کار بسیار سختی خواهد بود و بهتر است قبل از خرید فضای خود را در نظر بگیرید. با توجه به فضاهای کوچک باید بتوانید صندلی ها را محکم بچینید، وجود میزهای عسلی و میز مرکزی حرکت شما را کاملا مسدود می کند. صندلی ها نه تنها ظاهر خوبی ندارند، بلکه می توانید در حین حرکت به خود آسیب بزنید.

بسته به شکل و مساحت اتاق خود می توانید مبل سلطنتی را به شکل مربع، نیم دایره، موازی، L شکل و … بچینید. می توانید موارد ذکر شده روی مبل واقعی را در رابطه با چیدمان مبل استیل نه نفره اعمال کنید. زیرا این دو نوع مبل تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

 

چیدمان مبل 9 نفره رویال و استیل سایز مربع:

چیدمان مبل سلطنتی در پذیرایی به صورت مربعی قابل انجام است. ساختمان ها و متراژ مربع فضاهای مشترک در نظر گرفته می شوند.

برای فرمت مربع؛ بهتر است یک فرش دوازده متری در وسط اتاق پهن کنید. یک مبل 3 نفره را روی فرش قرار دهید، یعنی در بالای اتاق، یک مبل 2 نفره را مستقیماً در جلو و پایین، سپس یک مبل تک نفره و یک صندلی مهمان را به همین ترتیب در وسط قرار دهید. اینم دو تا صندلی همچنین می توانید یک میز قهوه خوری بین هر مبل و صندلی میزبان قرار دهید و به این ترتیب فضا را کمی تغییر دهید.

 

چیدمان رول مبل هفت نفره

قرار دادن مبل فلزی یا مبل واقعی به شکل گرد:

چیدمان مبل استیل در پذیرایی مربع (و همچنین مبل سلطنتی) به صورت دسته جمعی قابل چیدمان است. یکی از بهترین چیدمان ها این نوع است. به خصوص اگر نقطه ای در اتاق وجود داشته باشد که به اتاق مرکزیت بدهد، مثلاً شومینه. چیدمان گرد یک چیدمان دلپذیر و دیدنی است. حتی می توانید مبل سلطنتی خود را به شکل نیم دایره بچینید. یعنی کل دایره را به دو نیم دایره تقسیم کنید و این دو نیم دایره را در مقابل هم قرار دهید. البته اگر سالن شما به اندازه کافی بزرگ باشد، می توان این نوع چیدمان را انجام داد.

چیدمان دایره ای و نیم دایره ای این امکان را به افراد می دهد که کاملاً با یکدیگر هماهنگ باشند و مجبور نباشند برای صحبت کردن حرکت کنند یا سر خود را بچرخانند.

 

چیدمان مبل فلزی پذیرایی L شکل

مدل دیگری که می توانید برای چیدمان مبل کینگ یا فلزی از آن استفاده کنید چیدمان L شکل است که می توان از آن در سالن های L شکل نیز استفاده کرد. این نوع چیدمان بسیار ساده است.

مبل 3 نفره را در یک قسمت و مبل 2 نفره را در کنار آن قرار دهید البته با توجه به فرشی که پهن می کنید با زاویه 90 درجه. در سمت دیگر، درست در مقابل مبل 2 نفره، می توانید از یک مبل یا صندلی مهمان استفاده کنید. تخته های لانه زنبوری را به صورت تا شده در یک قسمت قرار دهید و تخته وسط را مستقیماً در وسط قرار دهید.

به طور کلی از آنجایی که در نشیمن های L شکل یک طرف آن بزرگتر از طرف دیگر است، بهتر است مبل های استیل و کینگ خود را به همان شکلی که گفتیم بچینید. این بدان معناست که یک طرف کیت سرویس شما بزرگتر از طرف دیگر است.

مبل استیل در پذیرایی

محل قرارگیری مبل فلزی در اتاق نشیمن از دو طرف می تواند به صورت مربع و دوتایی باشد یا به صورت مستطیل بسته به شکل اتاق چیده شود و یا به صورت مستطیل باز مورد دوم می تواند به خوبی کار کند اگر محیط باز سرویس شما یک دستگاه به عنوان نقطه مرکزی داشته باشد.

چیدمان یک مبل فلزی در یک اتاق نشیمن مستطیلی می تواند تکنیک شما باشد. با حرکت مداوم می توانید بهترین شکلی را که می توانید در اتاق خود داشته باشید به دست آورید.

 

چگونه مبل های آهنی و سلطنتی 12 نفره بچینیم؟

قرار دادن مبل 12 نفره واقعی با توجه به تعداد مبل ها می تواند کمی سخت باشد، اما هرکسی که این نوع مبل را خریداری کند قطعا فضای بیشتری برای رفت و آمد خواهد داشت.

مبل 12 نفره معمولاً از مبل 3 نفره، 7 مبل تک نفره، دو صندلی میزبان و یک مبل جلو تشکیل شده است. در هر صورت مبل 3 نفره در اولویت است و شما می توانید با توجه به محل قرارگیری مبل بقیه مبل را تعیین کنید.

می توانید آنها را به صورت دایره ای مرتب کنید تا تیره‌ترین رنگ در آنها ظاهر شود یا می توانید آنها را به صورت تصادفی کنار هم قرار دهید.

 

چیدمان مبل استیل و راحتی در کنار هم

نکته ای که در مورد چیدمان مبل استیل در قسمت پذیرایی باید به آن اشاره کنیم این است که اگر تعداد مبل ها بیش از 7 نفر (9 و 12 نفره) باشد لازم نیست همه مبل ها در یک مکان و کنار هم قرار گیرند.

در قسمت های دیگر خانه می توانید از یک یا دو مبل دو نفره استفاده کنید و زیبایی و جلوه این قسمت از خانه را افزایش دهید.

نکات مختلف برای چیدمان مبل های استیل

اگر از وسایل دیگری مانند تلویزیون و بوفه در چیدمان مبل های واقعی و استیل خود استفاده کنید، تنوع زیادی به شما می دهد. البته سایر وسایل منزل بهتر است فضای بین اجزای سرویس مبل شما را پر نکنند.

مثلا با چیدمان مبل کینگ و بوفه می توانید میز بوفه را در کنار و با شکاف کوچک به شکل اریب قرار دهید و یا اگر کنسول دارید آن را پشت مبل های تکی با فاصله مناسب برای رفت و آمد قرار دهید.

زمانی که فضای خانه بزرگ نیست و جدا کردن اتاق نشیمن از نشیمن غیرممکن است، می توان مبل پادشاه و تلویزیون را به صورت مشترک نصب کرد. بنابراین نحوه چیدمان مبل ها به محل قرارگیری تلویزیون بستگی دارد. در واقع باید تلویزیون را در مرکز چیدمان قرار دهید.

حتی می توانید مبل استیل یا کینگ خود را با مبل های راحتی مبله کنید. محل قرارگیری مبل استیل را می توان به راحتی جداگانه اما با فاصله کم انجام داد یا می توان آن را با هم ترکیب کرد اما با فاصله زیاد.

یعنی می توانید سرویس مبل استیل خود را در کنار شکل بسته (مربع، مستطیل یا کاملا دایره ای)، مبل های راحتی خود را به شکل پشتی یا با زاویه نود درجه نسبت به مبل سلطنتی بچینید. می توانید مبل های استیل خود را به صورت باز و نیم دایره یا مستطیل بچینید و با فاصله ای مناسب شروع به چیدمان مبل های راحتی خود در مقابل آنها کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *