اعتراض روزنامه اطلاعات به عدم اعلام نرخ تورم از سوی مرکز آمار

اعتراض روزنامه اطلاعات به عدم اعلام نرخ تورم از سوی مرکز آمار: چرا برای افکار عمومی توضیحی داده نمی‌شود؟

روزنامه اطلاعات نوشت: به چه دلیل و با استناد به چه نظر و منطقی، وظیفه انتشار آمار نرخ تورم، در پنجاه و هشت سالگی مرکز آمارایران، به دستگاه دیگری واگذار شده است؟ هدف از این تغییر مبداء اعلام نرخ تورم چه بوده و چرا هیچ توضیح و توجیهی برای تنویر افکار عمومی صورت نگرفته است؟

اعتراض روزنامه اطلاعات به عدم اعلام نرخ تورم از سوی مرکز آمار: چرا برای افکار عمومی توضیحی داده نمی‌شود؟

اعتمادآنلاین نوشت :

روزنامه اطلاعات از حذف وظیفه اعلام آمار تورم از وظایف مرکز آمار انتقاد کرده و پرسیده است چرا هیچ توضیح و توجیهی برای تنویر افکار عمومی داده نمی‌شود؟

به گزارش اطلاعات، یکی از آمارهای مهم اثرگذار در تصمیمات برنامه ریزان کشور، آمار مربوط به نرخ تورم است که حتی در جامعه هم مورد دقت و نظر قرار می گیرد.

آخرین بار در اسفند پارسال بود که مرکز آمار ایران نرخ تورم ماه بهمن را اعلام کرد و پس از آن با حذف این وظیفه مواجه هستیم. سؤال این است به چه دلیل و با استناد به چه نظر و منطقی، وظیفه انتشار آمار نرخ تورم،

در پنجاه و هشت سالگی مرکز آمارایران، به دستگاه دیگری واگذار شده است؟ هدف از این تغییر مبداء اعلام نرخ تورم چه بوده و چرا هیچ توضیح و توجیهی برای تنویر افکار عمومی صورت نگرفته است؟

روزنامه اطلاعات تاکید کرده است: حداقل اثر منفی چنین تصمیمی آن که، زمان انتشار اخبار نرخ تورم هر ماه که طی سال های گذشته در روز اول یا دوم ماه بعد بود، در ششم فروردین گذشته شاهد اعلام نرخ تورم اسفند پارسال بودیم و اکنون هم که یک هفته از ماه اردیبهشت گذشته، هنوز نرخ تورم ماه فروردین توسط مجری جدید اعلام نشده است!…

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *