لکه جوهر را چگونه از روی فرش پاک کنیم؟

چگونه لکه جوهر را از روی فرش پاک کنیم؟

لکه جوهر روی فرش در خانه هایی که دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیل می کنند رایج است و یکی از ملزومات دانش آموزان استفاده از لوازم التحریر است که بتواند خودکار یا خودکار را در خود جای دهد.مدیران و کارمندان نیز اغلب از خودکار استفاده می کنند.

گاهی اوقات این اتفاق می افتد. که جوهر دوباره روی لباس برگردد یا این مشکل جلوتر رفته و جوهر روی فرش بریزد و باعث ایجاد لکه روی فرش شود. این مشکل ممکن است برای نویسندگان هم پیش بیاید، اما بدترین حالت زمانی است که جوهر خوشنویسی روی فرش ریخته می شود زیرا برداشتن آن بسیار دشوار است.بهتر است از قالیشویی برف شادمهر کمک بگیرید.

چگونه لکه جوهر را از روی فرش پاک کنیم؟

مانند هر لکه دیگری، حتما از یک محلول پاک کننده ملایم مانند شامپو بچه یا آب لیمو استفاده کنید تا لکه جوهر را به سرعت از روی فرش پاک کنید.

از بین بردن لکه جوهر از روی فرش

از بین بردن لکه جوهر از روی فرش با کشک

می توانید مقداری ماست کم چرب روی لکه جوهر بریزید و به آرامی ماست و ماست را با هم مخلوط کنید، وقتی ماست و ماست خوب مخلوط شدند با قاشق ماست را از روی فرش پاک کنید و خواهید دید که لکه پر شده است. مخلوط رفت.

از شامپو فرش و الکل استفاده کنید

برای از بین بردن این لکه می توانید از شامپو فرش مخلوط با کمی الکل صنعتی و صابون ملایم استفاده کنید. این چیزها را با آب مخلوط کنید و توضیح دهید سپس این محلول را با یک پارچه تمیز روی رنگ قرار دهید (البته جوهر را روی رنگ ها نمالید) ممکن است مجبور شوید این کار را چندین بار تکرار کنید اما راهش این است.

انجامش میدیم. نصیحت نکنید زیرا ممکن است به فرشته شما آسیب برساند. بنابراین بهتر است ابتدا روش های ساده را امتحان کنید و اگر فرشته شما دست است این ریسک را نکنید.

لکه جوهر را با شامپو بچه پاک کنید

از ابتدا پارچه ای را روی لکه جوهر روی فرش قرار دهید تا مقداری از جوهر جذب شود. سپس مقدار کمی شامپو بچه را روی لکه بریزید و بعد از چند دقیقه یک پارچه مرطوب با آب گرم روی آن قرار دهید. در نهایت آب گرم را روی لکه بریزید و باقی مانده لکه را با یک پارچه تمیز دیگر پاک کنید.

یک محلول جوهر برای پاک کردن لکه قدیمی آماده کنید.

اگر لکه رنگ روی فرش شما کمی قدیمی است، می توانید 1 قاشق غذاخوری سرکه را با 1 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی در 2 فنجان آب گرم مخلوط کنید. از یک اسفنج یا پارچه تمیز استفاده کنید و در محلول خیس کنید.

این کار را چندین بار تکرار کنید و در نهایت با یک پارچه تمیز دیگر که در آب سرد آغشته شده است، محل را پاک کنید و در انتها حتما محل را خشک کنید.

از بین بردن لکه جوهر از روی فرش

اگر نمی توانید لکه های جوهر فرشته خود را پاک کنید

باید بدانید که از بین بردن لکه جوهر به دلیل غلظت مایع آن و شدت رنگ آن کار سختی است و یکی از اشتباهات رایج در این زمان این است که افراد ناخواسته با از بین بردن لکه به پخش شدن آن کمک می کنند.

این یک مشکل جدید ایجاد می کند. توصیه ما به شما این است که اگر لکه جوهر روی فرش شما وجود دارد و به خصوص اگر فرش شما دستباف است از مواد شوینده قوی استفاده نکنید زیرا ممکن است به رنگ یا بافت فرش شما آسیب برساند و اگر چند روز طول می کشد تا جوهر روی فرش شما پخش شود. آن را نزد یک قالیشویی معتبر ببرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *