مدل هوش مصنوعی GPT-4

مدل هوش مصنوعی GPT-4

GPT-4 که ​​در 14 مارس 2023 (23 مارس 1401) منتشر شد، جدیدترین چت ربات هوش مصنوعی هوش مصنوعی است و در واقع نسل بعدی 5 محسوب می شود. GPT 3; Chat-GPT مدلی که برای ساخت ربات های چت هوش مصنوعی استفاده می شود.

ChatGPT می تواند به شما در نوشتن و ایمن‌سازی مقالات کمک کند، می تواند به برخی از سوالات کاربران پاسخ دهد و می تواند به عنوان موتور جستجو مورد استفاده قرار گیرد. متن تولید شده توسط این ربات چت هوش مصنوعی شبیه متن نوشته شده توسط انسان است. این چت ربات هوش مصنوعی به قدری در مقاله نویسی موفق بوده است که نگرانی هایی را در مورد تقلب در مقاله نویسی و ایجاد محتوای متنی ایجاد کرده است، به طوری که برخی از کارشناسان معتقدند استفاده از این ابزار می تواند منجر به سرقت ادبی شود.

همچنین استفاده از آن در بسیاری از مدارس، دانشگاه ها و مجلات علمی ممنوع شده است. این چت ربات هوش مصنوعی قابلیت دریافت اطلاعات را نیز دارد و کاربران می توانند از آن به عنوان ابزاری برای به دست آوردن اطلاعات متنوع استفاده کنند. این در حالی است که این سیستم هوش مصنوعی می تواند به عنوان چت بات های رایج نیز مورد استفاده قرار گیرد و در پیام رسان هایی مانند تلگرام برای پاسخگویی به سوالات استفاده شود. ChatGPT حتی در دادگاه نیز مورد استفاده قرار گرفته است و قضات از آن برای صدور قضاوت استفاده می کنند.

علاوه بر قابلیت آنالیز متن با دارا بودن تمامی قابلیت های GPT 3.5 می توان از GPT-4 برای تحلیل و تفسیر تصاویر با استفاده از فناوری بینایی کامپیوتر نیز استفاده کرد. این چت ربات هوش مصنوعی در واقع یک مدل بسیار همه‌کاره است، کاربران می توانند پس از وارد کردن تصاویر یا نمودارها در آن اطلاعات جمع‌آوری کنند.

به عنوان مثال، در آموزش GPT-4 هوش مصنوعی، برای آزمایش قابلیت های ابزار هوش مصنوعی، تصویری از بسیاری از بالن های متصل به سندان آپلود می شود و از چت بات پرسیده می شود که آیا رشته ای از بالن ها وجود دارد یا خیر. جدا می شود، از سوراخ می افتد و دستگاه در پاسخ می گوید که با این کار، بالون ها در هوا رها می شوند.

البته GPT-4 توانایی ایجاد عکس هایی مانند DALL-E که یکی دیگر از سیستم های هوش مصنوعی باز هوش مصنوعی است را ندارد، اما قابلیت های آن در بهبود فناوری بینایی کامپیوتر و قابلیت های تحلیل تصویر واقعا شگفت انگیز است. در آزمایش دیگری، این ابزار هوش مصنوعی یک تصویر آپلود شد و از آن خواسته شد تا یک صفحه وب بر اساس تصویر با استفاده از کدهای HTML و جاوا اسکریپت ایجاد کند. برای انجام این کار، GPT-4 تصویر را اسکن کرد، محتوای آن را به دستورالعمل های متنی تبدیل کرد، و سپس دستورالعمل های متنی را به کد کامپیوتری تبدیل کرد و یک صفحه وب تعاملی با دکمه های کار ایجاد کرد.

GPT-4 می تواند 25000 کلمه هنگام نوشتن یک پیام تولید کند که 8 برابر توانایی Chat-GPT در این زمینه است. طبق گفته Open AI، این سیستم هوش مصنوعی همچنین می تواند به افراد در زمینه های آهنگسازی، نوشتن فیلمنامه یا یادگیری در مورد سبک نوشتن یک فرد خاص کمک کند. عملکرد این چت بات در آزمون AP (کنکور دانشگاه آمریکا)، آزمون GRE (تحصیل مداوم در آمریکا و کانادا) و آزمون وکالت تست شده و نتایج قابل قبول است.

Open AI ادعا می کند که عملکرد GPT-4 در سطح عملکرد انسانی است. اما خیلی وقت ها نمی توانیم مثل یک انسان رفتار کنیم. یکی از نگرانی ها مربوط به استفاده از چت ربات های هوش مصنوعی برای ارائه است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *