به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آبادی 118؛ میراکبر رضوی با بیان اینکه به منظور نظارت صحیح بر نحوه فروش و عرضه بلیت پروازهای اربعین، بازرسی‌های روزانه و اتفاقی به شکل میدانی و در فضای مجازی به صورت توأمان انجام می‌شود، از برنامه‌ریزی برای انجام 750 پرواز فوق‌العاده به جهت جابه‌جایی زوار اربعین در صورت آمادگی فرودگاه‌های عراق خبر داد.

وی ضمن اشاره به مجموعه خدمات ارائه شده به زوار گرانقدر اربعین حسینی گفت: در راستای ارائه خدمات مطلوب به تمامی زوار سعی و تلاش خود را به کار بستیم و فروش اینترنتی بلیت پروازهای عتبات عالیات از سوی شرکت‌های مجوزدار داخلی آغاز شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این مطلب که به منظور نظارت صحیح بر نحوه عرضه و فروش درست بلیت‌ها به صورت روزانه و کاملاً سرزده و اتفاقی بازرسی انجام می‌شود، بیان کرد: در جریان بازرسی روز گذشته هیچ‌گونه تخلفی را مشاهده نکردیم.

رضوی با بیان اینکه قاعدتاً و البته مردم به حق گلایه‌هایی در این زمینه دارند، تصریح کرد: برای ایام منتهی به اربعین حسینی در بازه زمانی 15 تا 30 شهریور 250 پرواز پیشتر در دستور کار قرار گرفته بود که علاوه بر آن مقرر شده است که نسبت به انجام 750 پرواز فوق‌العاده دیگر نیز اقدام شود که جمعاً یک هزار پرواز در مسیر نجف و بغداد انجام شود.

وی در عین حال تأکید کرد که اجرای برنامه‌های پروازی فوق‌العاده مشروط و منوط به امکان پذیرش این تعداد پرواز از سوی فرودگاه‌های نجف و بغداد است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین توضیح داد: با توجه به آمار اگر تعداد پروازهای امسال را با همین ایام در سال گذشته مقایسه کنیم به این نتیجه می‌رسیم که تعداد پروازها دو برابر شده است.

رضوی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: تقریباً 500 هزار نفر متقاضی پروازهای اربعین هستند و با توجه به این آمار باید گفت در صورت تحقق انجام یک هزار پرواز به دو فرودگاه بغداد و نجف می‌توان ظرفتی برابر با 400 هزار نفر از متقاضیان پرواز را پوشش داد.

مطابق با گفته‌های وی، باتوجه به برنامه‌ریزی‌ها و تصمیمات اتخاذ شده بلیط چارتری به هیچ عنوان عرضه نخواهد شد و برای پروازها نیز قیمت 6 میلیون تومان به عنوان میزان هزینه قابل پرداخت از سوی مسافران مصوب شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه افزود: نظارت‌ها صرفاً به نظارت فیزیکی و میدانی محدود نشده و با توجه به فروش اینترنتی بلیت‌ها، به طور مداوم سایت‌های مربوطه در فضای مجازی را نیز رصد می‌کنیم و مطابق بررسی‌های و مشاهدات صورت گرفته مردم به سادگی و سهولت در حال خرید و تهیه بلیت‌های مدنظر خود هستند.

رضوی در پایان صحبت‌های خود خاطر نشان کرد: به جهت انجام نظارت همه جانبه، همکاران ما از روز نخست در فرودگاه‌ها مستقر شده‌اند تا ضمن ایجاد امکان دسترسی سریع مردم بتوانند در نهایت امنیت و آرامش به انجام سفر خود و مناسک مرتبط با زیارت اربعین بپردازند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *