به گزارش خبرگزاری آبادی 118 به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، نیروهایی که با تخصص و دانش به کارگیری فناوری ها و بومی سازی محصولات و خدمات مورد نیاز صنایع مختلف را دارند و می توانند بازار داخلی کشور را رونق بخشند و با این توانمندی‌ها؛ ارزش افزوده بالایی برای کشور ایجاد کنند. بر همین اساس نیروی انسانی تحصیل کرده به یکی از بازیگران اصلی و ارزشمند در زیست بوم فناوری و نوآوری تبدیل شده است.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز برای بهره بردن بهینه از این نیروی کارآمد و اثرگذار در کشور در تلاش برای ترویج مفاهیم و علوم زیستی در میان دانشجویان و دانش‌آموزان است.

در همین راستا هم ۳ پروژه «برنامه های حوزه دانشجویی»، «برنامه های حوزه دانش‌آموزی» و «برنامه های حوزه سیاست گذاری آموزش و سرمایه انسانی زیست فناوری» در کشور با هدف ارتقای تاب آوری ملی در این صنعت به اجرا درمی‌آید تا از ظرفیت این نیروها به نحو مناسبی استفاده شود.

برنامه‌هایی که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با کمک دانشگاه‌ها، مدارس، پژوهشسراهای دانش‌آموزی و فعالان این عرصه فناورانه به اجرا درخواهد آمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *