به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118، مراسم تحویل 35 فروند پهپاد سم‌پاش کشاورزی به مددجویان کمیته امداد با حضور سید مرتضی بختیاری؛ رئیس کمیته امداد در استان قزوین برگزار شد.

بختیاری؛ رئیس کمیته امداد در این مراسم با بیان اینکه تحویل 50 پهپاد کشاورزی به مددجویان در سال جاری برنامه‌ریزی شده است، گفت: امروز  35 فروند پهپاد به مددجویان در 14 استان تحویل می‌شود.

وی افزود: 300 نفر از جوانان خانواده‌های تحت حمایت در دوره‌های آموزشی شرکت کردند که پس از اخذ گواهینامه‌های معتبر امروز تعدادی از این عزیزان پهپادهای خود را تحویل گرفتند.

بختیاری با اشاره به شعار «سال تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» اظهار کرد: برنامه اشتغال کمیته امداد امسال فعالیت‌های چشمگیری داشته به طوری که 511 تن پیله‌تر معادل 11.5 درصد پیله تولیدی کشور توسط مددجویان انجام شد.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: در زمینه فرش‌بافی نیز فرش دستباف مددجویان موفق به موفق به ثبت نشان جهانی «احسان» توسط سازمان وایپو شده است.

وی توسعه مشاغل خانگی را رویکرد کمیته امداد دانست و ادامه داد: 52 درصد خانواده‌های تحت حمایت امداد، زنان سرپرست خانوار هستند و برای احترام به شغل مادری، توجه ویژه‌ای به زنان سرپرست خانوار داریم.

بختیاری، رفع تحریم‌های ضالمانه را نیازمند تفکر جهادی عنوان و تصریح کرد: امداد در بستر اشتغال‌زایی، رویه دانش‌بنیان را به صورت محوری وارد عمل کرده است.

گفتنی است، در پایان این مراسم گواهینامه فعالیت حرفه‌ای پهپادی به مددجویانی از استان‌های فارس، خوزستان و قزوین اهدا شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *