معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تهران از فعالیت ۹۰۰ مرکز نیکوکاری در سطح استان تهران خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۷۱ مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد فعالیت می‌کنند.

به گزارش آبادی 118، محمد دهرویه با گرامیداشت روز جهانی مساجد، افزود: هم اکنون ۹۰۰ مرکز نیکوکاری در سطح استان تهران فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۳۷۱ مرکز نیکوکاری در مساجد فعالیت می‌کنند.

وی بیان کرد: مراکز نیکوکاری با هدف واگذاری امور مردم به مردم راه‌اندازی شده‌اند.

دهرویه با اشاره به اینکه ۱۳۳ مرکز نیکوکاری به صورت تخصصی به نیازمندان خدمات ارائه می‌دهند، گفت: این مراکز در حوزه‌های اشتغال و کارآفرینی، فرهنگی و آموزش، بهداشت و درمان، جهیزیه و معیشت به نیازمندان خدمات ارائه می‌دهند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه ۱۴ مرکز نیکوکای در دانشگاه‌های استان تهران فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: ۸ مرکز نیکوکاری در مدارس، ۴ مرکز در اصناف، ۱۲ مرکز در حوزه‌های علمیه و یک مرکز در بسیج فعال شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، وی تصریح کرد: مراکز نیکوکاری در پنج ماهه امسال ۵۹۲ میلیارد تومان جذب و به خانواده‌های نیازمند کمک کرده‌اند  که از این میزان ۵۶ میلیارد تومان به صورت نقدی و مابقی به صورت کالا و خدمات رایگان بوده است.

دهرویه خاطرنشان کرد: در پنج ماهه امسال ۲۲۲ هزار و ۹۸۲ خانواده نیازمند از خدمات مراکز نیکوکاری بهره‌مند شده‌اند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *