رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اعلام اینکه روزهای شنبه تا دوشنبه در شمال شرق، شرق، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، گفت: در این مدت در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کاهش دما خواهیم داشت.

صادق ضیائیان در گفت و گو با آبادی 118، در پیش بینی وضعیت جوی کشور طی پنج روز آتی اظهار کرد: روزهای جمعه(۱۸ شهریور) و شنبه(۱۹ شهریور) در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

وی افزود: روز شنبه این وضعیت در شمال استان‌های خراسان رضوی و آذربایجان شرقی نیز پیش بینی می‌شود و دریای خزر تا روز شنبه مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا  با بیان اینکه روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۰ و 21 شهریور) بارش پراکنده در استان‌های ساحلی خزر رخ خواهد داد گفت: در پنج روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، برخی نقاط استان هرمزگان و ارتفاعات کرمان رگبار رعدوبرق، وزش باد شدید موقت گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: روزهای شنبه تا دوشنبه در شمال شرق، شرق، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. در این مدت در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کاهش دما خواهیم داشت. طی پنج روز آینده در برخی نقاط استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه احتمال پدیده گردوغبار وجود دارد.

وی دمای هوای پایتخت را نیز پیش‌بینی کرد و گفت: دمای هوا در روز جمعه، در کمترین و بیشترین حالت خود بین ۲۳ تا ۳۵ درجه سانتیگراد، فردا بین ۲۲ تا ۳۳ درجه سانتیگراد و پس‌فردا بین ۲۱ تا ۳۱ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین امروز آسمان صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد شدید، فردا صاف تا کمی ابری و وزش باد در اواخر وقت افزایش باد و پس فردا صاف تا قسمتی ابری و بعضی ساعت ها با وزش باد پیش بینی می‌شود.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *