به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118؛ لِوان جاگاریان، سفیر روسیه و چانگ هوا، سفیر چین در ایران، عصر سه‌شنبه سوم اسفند ماه با کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، به صورت جداگانه دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدارها، غریب‌آبادی با اشاره به همکاری‌ها و تعاملات گسترده و روابط راهبردی میان ایران، مسکو و چین، بر توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های حقوقی و قضائی و حقوق بشری تأکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده تبادل هیئت‌های تخصصی قضائی و تبادل تجربیات متقابل در این حوزه است.

سفیر روسیه با استقبال از این پیشنهاد، بر تداوم مخالفت با قطعنامه‌های حقوق بشری علیه ایران و اقدامات ضد ایرانی در این حوزه تأکید کرد.

سفیر چین نیز با بیان اینکه تحولات سیاسی و بین‌المللی هرگز بر اراده سیاسی پکن برای توسعه رابطه با تهران تأثیر نخواهد داشت، اظهار کرد: پکن دخالت کشورهای غربی در امور داخلی ایران به بهانه نقض حقوق بشر را محکوم می‌کند.

مقامات سه کشور ایران، روسیه و چین در این دیدارها ضمن مخالفت با استفاده ابزاری از حقوق بشر علیه کشورها، بر ضرورت تداوم و توسعه رایزنی‌های مشترک در سطح دوجانبه و در سازمان‌های بین‌المللی در حوزه حقوق بشر تأکید کردند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *