به گزارش خبرگزاری آبادی 118، ویژه برنامه‌ای به مناسبت ۱۳ آبان روز دانش آموز و یادآوری رشادت‌های شهدای دانش آموز به ویژه (شهید علی لندی) فردا سه شنبه ۱۰ آبان توسط کتابخانه هفت چنار با حضور جمعی از دانش آموزان مدارس برگزار می‌شود.

این برنامه که با مشارکت معاونت اجتماعی شهرداری برگزار می‌شود به بازگویی زندگینامه دانش آموز (شهیدعلی لندی) وبه تصویر کشیدن رشادت و شجاعت این شهید بزرگوار در قالب نقاشی دیواری می‌پردازد.

شهید علی لندی متولد ۱۳۸۵ بود که در تاریخ ۱ آبادی 118 ۱۴۰۰ جان خود را از دست داد. او یک نوجوان ایرانی بود که در پانزده سالگی، ۱۸ شهریور ۱۴۰۰، پس از وقوع حادثه آتش‌سوزی در خانه یکی از همسایگان اقوامش در ایذه، به دل آتش زد و جان دو زن سالمند را نجات داد. وی دچار سوختگی شدید شد که دو هفته پس از بستری بودن در بیمارستان، به‌علت سوختگی درجه سوم، مشکلات شدید تنفسی و ورود عفونت به خون، در ۱ آبادی 118 ۱۴۰۰ درگذشت و رسانه‌ها از او به‌عنوان «نوجوان فداکار ایذه‌ای» یاد می‌کنند.

این برنامه از ساعت ۱۲:۳۰ در فرهنگسرای عطار نیشابوری واقع در بوستان ناظمی منطقه ۱۰ برگزار می‌شود و حضور در آن برای علاقه‌مندان آزاد است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *