رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، وضعیت هوای مرزهای غربی کشور و همچنین شهرهای زیارتی در کشور عراق را تشریح کرد.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با آبادی 118، درباره وضعیت هوای استان‌های مرزی غربی با توجه به پیاده‌روی اربعین حسینی اظهار کرد: حداقل دمای هوا در مهران (استان ایلام) امروز جمعه ۲۹ و حداکثر دمای هوا ۴۶ درجه پیش بینی می‌شود. همچنین آسمان صاف تا کمی ابری، گاهی با ورزش باد و گرد و خاک همراه خواهد بود. فردا، شنبه، ۱۹ شهریور ماه نیز دمای هوا مهران بین ۲۸ تا ۴۴ درجه سانتیگراد و آسمان همانند روز جمعه صاف تا کمی ابری گاهی با وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می‌شود.

وی افزود: دمای هوای شلمچه (استان خوزستان)‌ در روز جاری، جمعه، ۱۸ شهریورماه بین ۳۰ تا ۴۶ درچه سانتیگراد پیش بینی میشود. همچنین امروز هوا صاف تا قسمتی ابری، شرجی به ویژه اوایل روز، گاهی وزش باد و گردوخاک پیش بینی‌ می‌شود. دمای هوای شلمچه فردا در کمترین و بیشترین حالت خود بین ۲۹ تا ۴۷ درجه سانتیگراد خواهد بود و وضعیت آب و هوایی شلمچه همانند روز جمعه است.

وی با بیان اینکه چذابه نیز در امروز و فردا، آب‌وهوایی صاف تا قسمتی ابری، شرجی به‌ویژه اوایل روز، گاهی وزش باد و گردوخاک را تجربه می‌کند گفت: دمای هوا در روز جاری در چذابه بین ۳۰ تا ۴۵ درجه سانتیگراد و فردا بین ۳۰ تا ۴۶ درجه سانتیگراد است.

وی ادامه داد: آسمان قصر شیرین طی امروز و فردا صاف تا کمی ابری، گاهی با وزش باد و احتمال گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. امروز دمای هوا بین ۲۶ تا ۴۳ و فردا بین ۲۵ تا ۴۳ درجه سانتیگراد است.

وی وضعیت آب و هوایی تمرچین پیرانشهر را نیز اعلام کرد و گفت: کمینه و بیشینه دمای هوای پیرانشهر در روز جاری، به ترتیب ۱۸ و ۳۱ درجه و فردا ۱۷ و ۳۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان نیز صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه آسمان نجف در روز جمعه صاف همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و فردا، شنبه، صاف همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و بااحتمال گردوخاک پیش‌بینی می‌شود گفت: دمای هوا در روز جاری در حداقل و حداکثر وضعیت خود بین ۳۱ و ۴۶ درجه و فردا بین ۳۰ تا ۴۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.

وی ادامه داد: دمای هوای کربلا در دو روز جاری، بین ۳۰ تا ۴۵ درجه سانتیگراد است. کربلا امروز آسمانی صاف همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد و فردا آسمانی صاف همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و با احتمال گردوخاک را تجربه خواهد کرد.

وی با  اشاره به اینکه وضعیت آب‌وهوایی کاظمین در دو روز جمعه و شنبه، صاف گاهی وزش باد با احتمال گردوخاک پیش‌بینی می‌شود گفت: دمای هوا در کمترین و بیشترین حالت خود در روز جاری به ۳۰ تا ۴۵ درجه و فردا به ۲۹ تا ۴۴ درجه سانتیگراد می‌رسد.

ضیائیان در پیش‌بینی آب‌وهوای سامرا نیز گفت: آسمان سامرا در این دو روز صاف همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و با احتمال گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. دمای هوا در روز جمعه بین ۲۸ تا ۴۴ درجه سانتیگراد و فردا بین ۲۸ تا ۴۳ درجه سانتیگراد خواهد بود. 

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *