وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه ورزش تعلیم و تربیتی باید دیده شود و مورد حمایت قرار بگیرد گفت: زنگ ورزش باید احیاء و از هر زمانی برای فعالیت‌های بدنی دانش‌آموزان استفاده شود.

به گزارش آبادی 118، سید حمید سجادی در سومین روز از سی و ششمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، ضمن مرور برخی بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرهنگیان پیرامون جایگاه نظام آموزش و پرورش گفت: یکی از عبارات ارزشمندی که امروز بسیار موثر و کاربردی است جمله‌ای از امیرالمونین (ع) است. ایشان فرمودند که  «فرزندان خود را برای فردا تربیت کنید». 

وی با اشاره به ابعاد اربعه ورزش در دنیا اظهار کرد: پایه و اساس ورزش در دنیا بر چهار بعد ورزش تعلیم و تربیتی، ورزش همگانی، ورزش قهرمانی و ورزش حرفه‌ای تعریف شده است. امروز دنیا به این رسیده است که زیربنای همه اینها ورزش تعلیم و تربیتی است. 

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: ما در آموزه‌های اسلام، از ابزارهای مختلف برای تعلیم و تربیت استفاده می‌کنیم. وقتی قرار است در جامعه نقش‌های مختلفی ایفا کنیم باید در ابتدا جسم و جان و روح ما، میزان و از یک تعادلی برخوردار باشد. 

وی با بیان اینکه در کنار سایر آموزه‌ها می‌توان از فعالیتها و بازی‌های ورزشی برای تکمیل تعلیم و تربیت استفاده کرد گفت: به عنوان مثال دانش آموزی داریم شجاع و یا مسئولیت پذیر نیست، می‌توان اینها را در ورزش‌ اصلاح کرد. 

سجادی ادامه داد: خاستگاه  ورزش تعلیم و تربیتی را اینگونه می‌بینیم که هر ورزش و اردویی که برگزار می کنیم باید آموزنده باشد. آموزش‌ها نباید تک بعدی باشند. 

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه ورزش تعلیم و تربیتی باید دیده شود و مورد حمایت قرار بگیرد گفت: زنگ ورزش باید احیاء و از هر زمانی برای فعالیت های بدنی دانش آموزان استفاده شود. ورزش تعلیم و تربیتی جایگاه حائز اهمیتی دارد و علم ثابت کرده است که زیربنای ورزش قهرمانی همگانی و حرفه‌ای است. امید است فعالیت‌های ورزشی مکمل سایر آموزه‌ها باشد. 

وی اعلام کرد که به مناسبت هفته دولت، هفته آینده ۲۰۰ خانه ورزش روستایی را تجهیز می‌کنیم. ۱۰۹ خانه جوان یا سمن سرا داریم که می‌توانند مکمل کار آموزش و پرورش هم باشند و امید است ۷۰ پروژه خانه جوان دیگر را تا پایان سال به اتمام برسانیم. تاکنون ۳۲ هزار برنامه فراغتی برای جوانان داشته‌ایم. در راستای مهارت آموزی و اشتغال آفرینی توانسته‌ایم برای ۱۲۰ هزار نفر از جوانان شغل ایجاد کنیم که در برنامه‌های ماست به بیش از ۲۰۰ هزار نفر افزایش یابد. 

سجادی افزود: همچنین مراکز نوآوری و شتاب دهی جوانان در ۱۵ استان به بهره‌برداری رسیده است. 

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *