رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش گرد و غبار در استانهای مرزی غرب کشور خبر داد.

صادق ضیائیان در گفت و گو با آبادی 118، در خصوص آخرین وضعیت هوا در کشور گفت: براساس  نقشه‌های پیش یابی برای روز پنجشنبه (۱۷ شهریور) در استانهای اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، شمال آذربایجان شرقی، ابرناکی، بارش باران و وزش باد پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه در ارتفاعات زاگرس مرکزی در استانهای چهارمحال و بختیاری، گهکیلویه و بویر احمد و غرب اصفهان در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود گفت: همچنین برای روز جمعه (۱۸ شهریور) این وضعیت در این مناطق ادامه خواهد داشت و در روز شنبه (۱۹ شهریور) با تقویت جریانات شمالی بر روی دریای خزر بارش در سواحل دریای خزر تشدید می شود و گستره بارش مناطقی از خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی را فرامی گیرد و در این روز دریای خزر مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه برای بعد از ظهر یکشنبه (۲۰ شهریور) از شدت بارش در مناطق فوق الذکر کاسته می شود گفت: در روز دوشنبه ۲۱ شهریور فقط در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می دهد و در استانهای کرمانشاه، ایلام و خوزستان وزش باد افزایش می یابد و قابل ذکر است که طی روز پنجشنبه (۱۷ شهریور) در استانهای مرزی در غرب و جنوب کشور گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا انتظار می رود و در مناطق ساحلی استان هرمزگان و تنگه هرمز دریا مواج و متلاطم است.

وی افزود: همچنین از روز جمعه (۱۸ شهریور) وزش باد در نوار شرقی کشور تشدید می شود و در منطقه زابل وزش بادشدید همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.

ضیائیان افزود: اهواز با دمای ۴۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با ۱۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

ضیائیان در مورد وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز گفت: آسمان تهران برای روز پنجشنبه (۱۷ شهریور) صاف تا کمی ابری در بعد از ظهر همراه با وزش باد پیش بینی می شود که در این روز حداکثر دمای تهران ۳۵ درجه و حداقل ۲۲ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین آسمان تهران در روز جمعه ۱۸ شهریور صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد پیش بینی می شود که بیشترین دما ۳۵ و کمترین دما ۲۳ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *