سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر در تنگه هرمز، خلیج فارس و دریای عمان خبر داد.

به گزارش آبادی 118، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ از وزش باد نسبتا شدید و افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع موج تا ۱.۵ متر از سه شنبه تا پنجشنبه ( ۱۵ تا ۱۷ شهریور) خبر داد.

این شرایط جوی روز سه‌شنبه در مناطق ساحلی دریای عمان و شرق تنگه هرمز، چهارشنبه در دریای عمان و تنگه هرمز و مناطق شرقی خلیج فارس و پنجشنبه در مناطق ساحلی استان هرمزگان و تنگه هرمز پیش‌بینی می‌شود.

در اثر این مخاطره خطر غرق شدن شناگران، احتمال آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی، اختلال در ترددهای دریایی و خطر خسارت به شناورهای کوچک و سبک و تفریحی دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از این مخاطره، محدودیت فعالیت‌های دریایی ازجمله فعالیت‌های تفریحی، تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه از خسارات احتمالی را توصیه می‌کند.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *