به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118 به نقل از قوه قضائیه، با بررسی پرونده، انجام آخرین تحقیقات قضایی، نظر دادستان تهران و بازپرس پرونده، “وریا غفوری” پس از حضور در دادسرای تهران با سپردن قرار وثیقه مناسب از زندان آزاد شد.

زیباکلام ادعای خود را پس گرفت

قوه قضائیه در خبر دیگری اعلام کرد صادق زیباکلام، فعال سیاسی طی پیامی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده بود ضمن انتقاد از حسن روحانی رئیس جمهور سابق کشورمان، ادعایی را مطرح کرد که این ادعا بلافاصله با واکنش دستگاه قضائی مواجه شد و زیباکلام به مرجع قضائی فراخوانده شد.

زیباکلام که مدعی کشته شدن 400 نفر در جریان وقایع ایران شده بود با مراجعه به دادسرا به توضیح در این مورد پرداخت و از او ‌مدرک و مستند اظهاراتش خواسته شد. او حالا برای تنویر افکار عمومی عنوان کرده صحبت‌های او بر پایه آمارهای ضد انقلاب و یک سازمان به اصطلاح حقوق بشری جعلی بوده است.

زیباکلام در پست منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی ضمن اذعان به نداشتن هیچ منبع و مأخذ موثق پیرامون صحت و سقم آمار کشته‌شدگان آبان ماه گفته است: لازم می‌دانم در خصوص رقم کشته‌شدگان، این توضیح را بدهم که بنده هیچ منبع و مأخذ موثقی پیرامون صحت و سقم آمار کشته‌شدگان ندارم. رقم ذکرشده در پست دیروز، صرفاً بر اساس گزارش سازمان حقوق بشر ایران در نروژ، مسموعات در فضای مجازی و گفته‌های رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور می‌بود. من خودم شخصاً هیچ علم و اطلاع موثقی از آمار کشته‌شدگان ندارم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *