اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت تداوم فعالیت سامانه بارشی، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید در روز جمعه (۱۴ مردادماه) هشدار داد.

به گزارش آبادی 118، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد رنگ  از تداوم فعالیت سامانه بارشی در ارتفاعات استان تهران، رگبار و رعد و برق و در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ، وزش باد شدید موقتی و خیزش گرد و خاک در نواحی جنوبی استان در روز جمعه (۱۴ مردادماه) خبر داد.

بر اثر این فعالیت بارشی احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی، وقوع صاعقه و لغزندگی جاده‌های کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی برای کاهش آسیب‌های احتمالی عدم تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، عدم جابه‌جایی عشایر، اجتناب از صعود به ارتفاعات، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و احتیاط در پرواز با هواپیماهای سبک را توصیه می‌کند.

به گزارش آبادی 118، هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *