به گزارش خبرگزاری آبادی 118 به نقل از وزارت علوم، جشنواره‌ «علم برای همه» در هشتمین سال برگزاری خود، با دغدغه‌های محیط زیستی، بحران آب و مدیریت منابع آب را موضوع محوری خود قرارداده است. این جشنواره به صورت مجازی برگزار می شود و شامل بخش‌های مختلفی است.

«دادارچه»، قصه‌هایی از محیط زیست ایران به شکل موشن ویدیو، به گویش‌ها و زبان‌های رایج در ایران به منظور آموزش همزیستی و عشق به محیط زیست و اهمیت حفاظت از آن برای کودکان زیر ۱۲ سال، «بوم‌رنگ»، معرفی فناوری های بومی مدیریت منابع آب درایران را هدف قرارداده است و «راشگو» شامل سه نمایش کوتاه رادیویی با ضرورت توجه به موضوع توان اقلیمی ایران است.

برای فراخوان نقاشی با عنوان «اسطوره‌های آب، اپوش و تیشتر» که مربوط به قدیمی‌ترین داستان‌های اسطوره‌ای ما مربوط به مبارزه‌ تیشتَر (فرشته‌ باران) با اَپوش (دیو خشکسالی) بوده و از دوره‌ باستان تا کنون به شکل‌های مختلف بازگو شده و نشانه‌ اهمیت آب و دیوصفتی خشکسالی است ۵۸ اثر و برای فراخوان بخش داستان‌نویسی علمی تخیلی با عنوان «نایآب» که متمرکز بر دانش بومی آب و در سه محور تاریخ جایگزین، تاریخ آینده و راه‌حل‌های فناورانه برای مدیریت آب ۶۰ داستان دریافت شده و لیست برگزیدگان در سایت جشنواره قابل مشاهده است.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت موزه ملی علوم و فناوری به آدرس https://www.inmost.ir/festival۱۴۰۱ آثار و محتواهای هشتمین جشنواره «علم برای همه» را ببینند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *