به گزارش خبرگزاری آبادی 118، جدیدترین جلسه از ویژه برنامه «بازاندیشی مهاجرت» با موضوع «مهاجرت معکوس» در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود. در این جلسه، محورهایی نظیر چرایی لزوم مهاجرت معکوس، اقدامات دولتی و غیردولتی برای فراهم کردن این موضوع، تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف زمینه‌سازی برای مهاجرت معکوس و … مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

در این نشست، ۲ چهره از دست‌اندرکاران و دغدغه‌مندان این عرصه به بررسی زمینه‌های مهاجرت معکوس، نقاط مغفول مانده و ظرفیت‌های موجود در این عرصه می‌پردازند. محسن عبداله‌زاده دبیرکل و عضو هیأت مدیره سندیکای توزیع‌کنندگان داروهای انسانی و حامد شهیدی پور مدیر توسعه و نوآوری شرکت تارا مهمان این نشست هستند.

از آنجا که رشد مهاجرت نخبگان در سال‌های اخیر نگرانی‌های زیادی را برای بسیاری از دغدغه‌مندان این عرصه به وجود آورده است. از سویی دیگر، تلاش‌ها برای فراهم کردن بسترهای لازم به منظور فعالیت نخبگان و چهره‌های علمی در کشورمان ادامه دارد. نتیجه این اقدامات می‌تواند ضمن جلوگیری از مهاجرت نخبگان، زمینه را برای مهاجرت معکوس چهره‌های علمی فراهم آورد.

این جلسه روز یکشنبه ۲۰ شهریورماه ساعت ۱۶ توسط فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود و علاقه‌مندانی که قصد حضور در این برنامه به صورت آنلاین دارند می‌توانند از طریق پیوند http://class10.cafetadris.com/p12373 وارد شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *