به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آبادی 118، حجت‌الاسلام محمد مصدق در حاشیه نشست “جهاد تبیین در دستگاه قضا” امروز در جمع خبرنگاران درباره حادثه تروریستی در حرم شاهچراغ‌(ع) شیراز و دستگیری عاملان آن گفت: دو نفر برای انجام این عملیات تروریستی به شاهچراغ آمده بودند که یک نفر وارد حرم شد و نفر دیگر جدا شد که احتمالاً نقش فرماندهی عملیات را داشت. نفر دوم توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده است، همچنین با اطلاعات کسب‌شده 5 الی 6 نفر دیگر که از عملیات تروریستی مطلع بودند دستگیر شدند.

معاون اول قوه قضائیه همچنین در پاسخ به سؤالی درباره فعالیت‌های ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه گفت: آقای سعید عمرانی که معاون قضائی دادستان‌کل کشور بود دبیری این ستاد را به‌عهده داشت که اخیراً بازنشسته شد. آقای جمادی از رؤسای کل دادگستری سابق به‌عنوان معاون قضائی دادستان انتخاب شده است و از آنجا که دبیری ستاد اقتصاد مقاومتی با دادستانی‌کل است، آقای جمادی به‌عنوان دبیر این ستاد منصوب شدند.

مصدق همچنین درباره فعالیت مجتمع‌های ویژه تجاری هم اظهار کرد: از مدت‌ها قبل شعب ویژه تجاری آغاز به کار کرده‌اند و با توجه به مطالعاتی که به‌عمل آمده است، فعالیت این شعب کفایت می‌کند و فعلاً نیازی به راه‌اندازی مجتمع‌های ویژه تجاری نیست.

وی همچنین درباره عملیاتی کردن سامانه هوشمند ارجاع گفت: طبق اطلاعات آمده از دادگستری‌ها سامانه هوشمند ارجاع به صورت نمونه دو استان پیاده و اجرایی شده و تصمیم داریم آن را در کل دادگستری‌ها انجام دهیم. با اجرای این سامانه دیگر حتی یک پرونده بلاارجاع در دستگاه قضا نخواهیم داشت.

گفتنی است؛ نشست “جهاد تبیین در دستگاه قضا” به‌همت بسیج قوه قضائیه و وزارت دادگستری، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه 11 آبان) برگزار شد.

انتهای پیام/+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *