سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: بیش از ۶۰۰۰ مورد ابتلا به بیماری آبله میمونی در جهان گزارش شده که برگزاری نشست فوری در این زمینه ضروری است.

به گزارش آبادی 118، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، در شیوع اخیر بیماری آبله میمونی بیش از ۶۰۰۰ مورد ابتلا در ۵۸ کشور جهان گزارش شده است.

“تدروس آدهانوم”، دبیر کل این سازمان گفت: آژانس سازمان ملل در روزهای آینده کمیته‌ای تشکیل خواهد داد که در مورد اعلام شیوع بیماری به عنوان وضعیت اضطراری که بالاترین سطح هشدار سازمان جهانی بهداشت است، بحث و بررسی شود.

در جلسه‌ای که پیش از این در ۲۷ ژوئن برگزار شد، این کمیته تصمیم گرفت که شیوع بیماری در سطح جهان هنوز یک وضعیت اضطرار بهداشت عمومی نیست.

آدهانوم با بیان اینکه حدود ۸۰ درصد موارد ابتلا به این بیماری در اروپا گزارش شده، اظهار داشت: همچنان نگران گستردگی ویروس در سراسر جهان هستم و وجود کمبودهایی در تشخیص بیماری به این مفهوم است که موارد بیشتری از مبتلایان ناشناخته باقی می‌مانند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آبله میمونی که از اوایل ماه مه در سراسر جهان گسترش یافته یک عفونت ویروسی معمولا خفیف است و باعث بروز علائمی مشابه با آنفلوآنزا و بثورات پوستی می‌شود.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *