به گزارش خبرنگار آبادی 118، دکتر عباس ابراهیمی معاون سرآمدان بنیاد ملی نخبگان امروز در نشست دوازدهمین همایش ملی نخبگان که در محل بنیاد ملی نخبگان برگزار شد، گفت: این همایش ملی با شعار «حکمرانی نخبگانی؛ سرآمدی ایران» ۲۶ آبادی 118 ماه با حضور رئیس جمهور، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، نخبگان و مسئولان مرتبط با نخبگان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بعد از تأسیس بنیاد ملی نخبگان از سال ۱۳۸۶ این همایش به صورت منظم تا سال ۱۳۹۵ برگزار می‌شد، گفت: آخرین همایش مربوط به سال ۹۸ بوده که به صورت محدود در قالب دیدار نخبگان با رهبری برگزار شد.

ابراهیمی با بیان اینکه ۶ سالی می‌شود این همایش برگزار نشده، گفت: امسال قرار است این برنامه با مشارکت ۵۰۰ نفر از نخبگان، مقامات و مسئولان کشور و نمایندگان مجلس برگزار شود.

وی با بیان اینکه این یک همایش یک روزه است و فرصت مغتنمی برای ارتباط بین نخبگان و مسئولان فراهم می‌آورد، گفت: همچنین پیش بینی  شده نخبگان با مقام معظم رهبری دیداری داشته باشند.

وی ادامه داد: قرار است علاوه بر سخنرانی رئیس جمهور و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ۵ نفر از نخبگان در حوزه‌های مختلف سخنرانی کند.

وی با بیان اینکه در حاشیه این همایش قرار است نمایشگاهی از نهادهای مرنخبگانی همچون صندوق‌ها و گروه‌های مختلف برگزار شود، گفت: پیش بینی شده نشست‌های حوزه حکمرانی نخبگانی در زمینه اقتصادی، سیاست داخلی و خارجی، علم و فناوری و فرهنگی، اجتماعی، رسانه‌ای برگزار شود.

دبیر همایش ملی نخبگان با اشاره به اهداف همایش گفت: تبیین گفتمان و شعار حکمرانی نخبگان که موجب سرآمدی ایران می‌شود، لزوم استفاده حداکثری از نخبگان و اجتماع نخبگی در مدیریت تحولات کشور، لزوم مشارکت نخبگان در حل مشکلات صنعت و جامعه، رفع موانع فعالیت نخبگانی و نگه داشتن نخبگان در چرخه خدمت به جامعه از اهداف این همایش به شمار می‌رود.

وی گفت: قرار است دبیرخانه دائمی این همایش در بنیاد مستقر شود و نشست‌های مختلفی طی یک سال در راستای پیگیری اهداف همایش دنبال شد.

ابراهیمی تاکید کرد: امیدوارم دستگاه‌های اجرایی در پیاده سازی این همایش به بنیاد ملی نخبگان کمک کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *