به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118؛ استفاده از اسباب‌بازی برای رشد و پرورش کودک بسیار مهم است و با توجه به حجم بالای واردات اسباب‌بازی که بیش از 90 درصد نیاز بازار را شامل می‌شد و همچنین جلوگیری از مخاطرات فرهنگی ایجاد شده در پی ورود برخی کالاها بر رشد و تربیت کودکان و از طرفی وجود پتانسیل تولیدی و تأمین این نیاز در کشور، فعالیت شرکت‌های خلاق در این حوزه حائز اهمیت است.

شرکت خلاق “ره شتاب” مدرن فعالیت خود را در حوزه بازی و اسباب‌بازی با رویکرد طراحی و تولید محصولات با کیفیت و مفید و با استفاده از فناوری‌های روز دنیا در این زمینه آغاز کرد. این مجموعه که با نام تجاری شهر توپ و شهر اسباب‌بازی شناخته می‌شود هم‌اکنون پس از 10 سال به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان مطرح اسباب‌بازی کشور و تولیدکننده توپ‌های استاندارد استخری شناخته می‌شود.

مجموعه شهر اسباب‌بازی به‌منظور تولید اسباب‌بازی‌های کارآمد و بازی‌های مفید حرکتی، فکری، با نگاه به فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی به‌عنوان رسالت اصلی خود، با داشتن واحدهای تحقیق و توسعه، واحد تولید، واحد مشاوره و فروش و واحد بازرگانی و صادرات مشغول به فعالیت است.

تولید توپ براساس استاندارد کشوری انجام می‌شود که علاوه بر این آنتی باکتریال بودن محصول تولیدی و Food Grade بودن محصولات، یک تفاوت محسوسی بین تولید این شرکت با سایر تولیدکنندگان ایجاد کرده است.

تولید اسباب‌بازی از جمله مگامیل، خانه‌سازی و مشابه این محصولات که خلاقیت، سازندگی و ایده پردازی کودک را به‌واسطه بهره‌وری بیشتر کودکان از قابلیت ذهن افزایش می‌دهد، بر تقویت رشد ذهنی کودک بسیار تأثیرگذار است. وقتی کودک چیزی می‌سازد باعث افزایش اعتماد و اطمینان و همچنین موجب رشد اعتمادبه‌نفس کودک می‌شود.

پروژه کاهش تراوایی توپ

این مجموعه با همکاری بخش دانشگاهی در زمینه تراوایی توپ به‌صورت علمی و کاربردی در قالب کار تحقیقاتی پروژه‌ای انجام داد و موضوع پروژه کاهش تراوایی توپ بود که افزایش عمر توپ تولیدی را به دنبال داشت.

این شرکت خلاق در نظر دارد که با افزایش سطح تولید و تنوع تولید، بخش زیادی از نیاز بازار کشور را پوشش دهد و از طرفی با افزایش صادرات به کشورهای مختلف محصولات با کیفیت ایران‌ساخت را به سایر کشورها معرفی کند که تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه انجام گرفته است. به‌طوری‌که با چندین کشور در زمینه صادرات محصولات تولیدی همکاری داشته و محصولات اسباب‌بازی تولیدی خود را به 8 کشور از جمله ترکمنستان، روسیه، ارمنستان، ترکیه، عراق، امارات، عمان و افغانستان صادر کرده است.

به گزارش آبادی 118؛ ساخت و تولید اسباب‌بازی داخلىِ معنی‌دار و جذاب، از مطالبات جدی مقام معظم رهبری در حوزه کودکان است تا جایی که معظم‌له در سال 1392 در دیدار اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی می‌فرمایند:

“من چقدر سر قضیه‌ی تولید اسباب‌بازی داخلىِ معنی‌دار و جذاب حرص خوردم با بعضی از مسئولان این کار که این کار را دنبال بکنند؛ البته بحمدالله ظاهراً اینجا یک تصمیمی در این زمینه گرفته شد، حالا ان‌شاءالله همان تصمیم را هم دنبال کنید که اجرایی بشود؛ خب، دوستان ما آمدند در یکی از دستگاه‌های فعال و مسئول، عروسک‌های خوبی درست کردند؛ خوب هم بود؛ اول هم حساسیت طرف مقابل را ــ یعنی مخالفین را، خارجیها را ــ برانگیخت که اینها آمدند در مقابل باربی و مانند اینها، این [عروسکها] را درست کردند؛ ولی نگرفت. من به اینها گفتم که اشکال کار شما این است که شما آمدید به فلان نام، یک پسری را، یک دختری را آوردید در بازار، این عروسک شما را بچه‌ ما اصلاً نمی‌شناسد ــ ببینید، پیوست فرهنگی که می‌گوییم اینها است ــ خب، یک عروسک است فقط، در حالی که مرد عنکبوتی را بچه‌ی ما می‌شناسد، بتمن را بچه‌ی ما می‌شناسد؛ ده بیست فیلم درست کرده‌اند، این فیلم را آنجا دیده، بعد که می‌بیند همان عروسکی که در فیلم داشت کار می‌کرد، در مغازه هست، به پدر و مادرش می‌گوید این را برای من بخرید؛ عروسک را می‌شناسد؛ این پیوست فرهنگی [است]. شما بایستی این عروسک را که ساختید، در کنار ساخت عروسک، ده بیست فیلم کودک درست می‌کردید برای اینکه این عروسک معرفی بشود پیش بچه‌ها؛ بعد که معرفی شد، آن‌وقت خودشان می‌خرند، [ولی] وقتی معرفی نشد، بازار ندارد و ورشکست می‌شود و ورشکست شد یعنی یک‌چنین دقت‌هایی را بایست کرد؛ به‌هرحال این تهاجم فرهنگی به این شکل یک واقعیتی است.”

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *