به گزارش خبرگزاری آبادی 118، اولین همایش آموزشی – توجیهی مدیران و رابطین امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم با حضور سید محمد هاشمی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و رابطین امور مجلس معاونت‌ها، مراکز ستادی، سازمان‌های تابعه و ادارات کل استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجموعه باغ زیبای تهران برگزار شد.

هاشمی در ابتدای این همایش گفت: در ساختار سیاسی ما مجلس از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است و نمایندگان مجلس نیز همواره اصلی‌ترین امید و ملجأ برای مردم در شهرستان‌ها هستند. اصلی‌ترین سطح تماس مردم جامعه ایرانی با حاکمیت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی هستند.

معاون پارلمانی وزیر فرهنگ افزود: مطالبات نمایندگان محترم مجلس از آنجا که مطالبات و دغدغه‌های مردم است، حتماً باید با دقت بررسی و رسیدگی شود و با پاسخگویی صحیح، نتیجه به آنان اعلام گردد. در مواجهه با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اصل بر تعامل سازنده، گفتگو، پاسخگویی، اقناع و استدلال است. در صورتی هم که مطالبه نماینده‌ای به هر دلیلی قابل اجرا و اعمال نباشد باید به روشی صحیح و استدلالی، اقناع صورت پذیرد.

هاشمی همچنین با تاکید بر لزوم تعامل سازنده با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همه ارکان و اجزا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از معاونت‌ها، مراکز ستادی و سازمان‌های تابعه تا ادارات کل استان‌ها، همه و همه باید در شکل گیری و استمرار یک رابطه تعاملی و سازنده با نمایندگان مجلس اهتمام جدی داشته باشند که در صورت عدم وجود یک بسیج همگانی در همه ارکان و اجزا وزارتخانه این مهم محقق نخواهد شد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان از تلاش‌ها و زحمات رابطین امور مجلس در استان‌ها و سازمان‌های تابعه تقدیر و تشکر کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *