به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آبادی 118، با توجه به میزان استقبال متقاضیان شرکت در آزمون سردفتری اسناد رسمی 1401، زمان ‌ثبت‌نام در این آزمون یک روز دیگر تمدید شد و داوطلبان می‌توانند تا پایان فردا دوشنبه 16 آبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ‌ثبت‌نام اقدام کنند.

همچنین کسانی که تا امروز مراحل ‌ثبت‌نام خود را طی کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت ویرایش احتمالی مورد نیاز اطلاعات خود را انجام دهند.

گفتنی است؛ پیش از این ایثاگران امکان استفاده قانونی از معافیت شرط سنی را در زمان ‌ثبت‌نام نداشتند که خبرگزاری آبادی 118 روز گذشته خبری را در این زمینه منتشر و مواد قانونی این معافیت را یادآور شد. حالا ایثارگران مشمول بند (چ) ماده 88 قانون برنامه پنجساله ششم می‌توانند با معافیت از شرط سنی در این آزمون ‌ثبت‌نام کنند.

همچنین بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، دفتریاران دفتر اسناد رسمی متقاضی سردفتری از شرط حداکثری سن (50 سال) معاف هستند.

آزمون سردفتری اسناد رسمی 1401 بر اساس قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و بدون تعیین ظرفیت در روز جمعه 25 آذرماه برگزار می‌شود.

طبق ماده (3) قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موظف است برای داوطلبانی که حداقل هفتاد درصد (%70) امتیاز میانگین نمرات یک درصد (1%) حائزان بالاترین امتیاز را کسب کنند، پروانه سردفتری صادر کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *