به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آبادی 118، سامانه “ساجد” دیوان عدالت اداری از مدتی قبل دچار اختلال در ارائه سرویس شده است. سامانه ساجد، سامانه ثبت دادخواست‌های بدوی و تجدیدنظر، ثبت و پیگیری درخواست اعمال مواد 79 و 89 و … در دیوان عدالت اداری است که اختلال ایجاد شده مشکلاتی را برای کاربران آن ایجاد کرده است.

پیگیری‌های خبرنگار آبادی 118 حاکی از این است که این اختلال به دلیل بروز مشکلات سخت‌افزاری ایجاد شده است و مهندسان مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و نیز شرکت پیمانکار نگهداری سامانه در حال رفع این مشکل هستند و ادعای حمله سایبری به سامانه ساجد، صحت ندارد.

سامانه ساجد، سامانه ثبت و پیگیری درخواست‌های ارباب رجوع در دیوان عدالت اداری است که از طریق نشانی اینترنتی sajed.divan-edalat.ir قابل دسترس است و هرگونه استفاده از این سامانه مستلزم ثبت‌نام قبلی افراد در سامانه ثنا است.

کاربردهای سامانه ساجد عبارتند از: ثبت دادخواست‌های بدوی و تجدیدنظر، ثبت و پیگیری درخواست اعمال ماده 79 (درخواست بررسی مجدد توسط رئیس دیوان) و درخواست ماده 89 (درخواست بررسی تعارض آرای شعب) از قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، پیگیری ماده 80 (درخواست ابطال مصوبات) و همچنین ارسال پاسخ اخطار رفع نقص، لوایح و نامه‌ها به بخش‌های مختلف در دیوان عدالت اداری.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *