آبادی 118/قم مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم اظهار کرد: یک فرد «گربه شنی» که از جمله گونه های نادر بوده و در بخش های کویری و بیابانی زندگی می کند، برای نخستین بار در قم مشاهده و رصد شد.

سید رضا موسوی مشکینی امروز سه شنبه ۸ شهریور افزود: یک فرد «گربه شنی» که از جمله گونه های نادر بوده و در بخش های کویری و بیابانی زندگی می کند، برای نخستین بار در قم مشاهده و رصد شد.

وی با بیان اینکه این گونه ارزشمند توسط خانم دکتر پاسلاری یکی از فعالان و کارشناسان محیط زیست مشاهده و فیلمبرداری شده است، بیان کرد: با توجه به تلاش های شبانه روزی کارشناسان و محیط بانان این اداره کل، امنیت حیات وحش در زیستگاه های طبیعی استان به شکل چشمگیری افزایش یافته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از مشاهده یک فرد «رودک» در منطقه حفاظت شده پلنگ دره نیز خبر داد و گفت: این گونه که پیش از این در منطقه شکار ممنوع کهک مشاهده شده بود، برای نخستین بار در کنار یکی از آبشخورهای منطقه حفاظت شده پلنگ دره رصد شده است.

وی با اشاره به نصب دوربین های تله ای در این منطقه، این اقدام را برای ثبت و رکورد حیات وحش بسیار مهم و مؤثر دانست و گفت: تا کنون گونه های جانوری بسیاری توسط این دوربین ها رصد شده است که غنای بسیار مناسب گیاهی و جانوری را در این منطقه نشان می دهد.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *