به گزارش خبرگزاری آبادی 118، محمدحسین برزگری رئیس فرهنگسرای انقلاب اسلامی، به مناسبت فرار رسیدن ایام اربعین حسینی (ع)، از برگزاری ششمین دوره مسابقه بین المللی عکس سلفی «من و دوست اربعینی ام» خبر داد.

وی افزود: این مسابقه با هدف تقویت هویت دینی، انقلاب اسلامی و ایجاد مودت و وحدت بین مسلمین، همچنین تعمیق شناخت شهروندان از الگوهای دینی در قالب عکس سلفی صرفاً با گوشی‌های همراه در دو بخش خارج از ایران «راهیان کربلا» در مسیر راهپیمایی به سمت کربلای معلی و در بخش دوم دورن مرزی با عنوان «جاماندگان» در سراسر کشور همزمان با ایام اربعین حسینی با محورهای «مردمی»، «محتوایی»، «جلوه برادری»، «حضور خانواده»، «تجلیل از میزبانی» و بخش «کودک و نوجوان» برگزار می‌شود.

رئیس فرهنگسرای انقلاب اسلامی گفت: در مسابقه «من و دوست اربعینی ام» که به صورت کشوری و بین المللی برگزار خواهد شد، از شرکت کنندگان در پیاده روی اربعین دعوت می‌شود تا با ارسال عکس‌های سلفی خود با میزبانان عراقی و همسفران ایرانی همراه با شرح عکس (کپشن) و موقعیت جغرافیایی در بخش برون مرزی و جاماندگان در داخل ایران؛ آن را جهت داوری به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند. در هر بخش درون مرزی و برون مرزی و در ۶ حوزه اشاره شده از هر حوزه ۳ نفر به انتخاب هیأت داوران و در بخش مردمی (بیشترین پسند و لایک مردمی پس از بارگذاری در صفحه) انتخاب می‌شوند.

برزگر گفت: آثار پذیرفته شده در صفحه عشاق الحسین (ع) در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام به نشانی imam.hussain.lovers @ به نمایش در آمده و مخاطبان این صفحه می‌توانند به آثار دیگر زائران رأی دهند. سه نفر از شرکت کنندگان با رأی مردمی و سایر برندگان براساس داوری داوران انتخاب خواهند شد.

وی افزود: فراخوان مسابقه از ۱۸ شهریور آغاز شده و دریافت آثار تا پایان آبادی 118 ادامه دارد. پس از دریافت آثار و آغاز مرحله داوری آثار اتخاذ شده با حضور هیأت داوران انتخاب شده و اختتامیه مسابقه روز ۱۴ آبان ماه همزمان با شهادت حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود. مسابقه «عکس سلفی من و دوست اربعینی ام» از سال ۹۴ آغاز شده است و امسال ششمین دوره آن برگزار می‌شود.

رئیس فرهنگسرای انقلاب اسلامی در پایان گفت: علاقمندان می‌توانند برای شرکت در مسابقه آثار خود را در صفحه شخصی با هشتگ #من_و_دوست_اربعینی_ام منتشر و یا در شبکه‌های اجتماعی به شماره همراه ۰۹۹۲۰۲۲۵۷۰۲ ارسال کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *