به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118، پوریا علیمردانی؛ مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران در توضیح انتشار برخی اخبار مبنی بر ثبت جرائم اشتباه رانندگان وسایل نقلیه توسط دوربین‌های طرح ترافیک گفت: اواسط خردادماه بود که به سامانه‌های شهرداری تهران از جمله سامانه تهران من حمله سایبری شد و در همان زمان اعلام کردیم که در بخش کنترل ترافیک آسیبی نداشتیم و شهروندان از این بابت خیالشان راحت باشد.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران، افزود: داده‌های طرح ترافیک در همان روز ثبت می‌شود و هیچ داده‌ای از طرح ترافیک از دست نخواهد رفت.

علیمردانی ادامه داد: داده‌ها پس از تأخیر چند روزه در حساب شهروندان وارد و تراکنش‌های آن بر اساس تعرفه طرح ترافیک در تهران انجام و صورتحساب خواهد. اخباری که چند روز گذشته در رسانه‌ها مطرح شد، برای روزهای گذشته است و جدید نیست.

او با تاکید بر این موضوع که پلاک خودرو شهروندان به شکل هوشمند خوانده و داده‌ها در 3 مرحله به شکل دقیق ثبت می‌شوند، بیان کرد: ممکن است در این سیستم‌ها یک حرف و یا یک عدد به اشتباه درج شود، اما موضوع هک به هیچ عنوان مطرح نیست.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که اگر شهروندی متضرر شد به چه شکل می‌تواند درخواست رسیدگی کند، افزود: شهروندان باید به بخش پشتیبانی سایت تهران من و بعد از آن به بخش خودرو مراجعه کنند، در روش دوم نیز شهروندان می‌توانند با تماس با شماره 137 پیام اعتراض خود را ثبت کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *