به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118؛ سردار هادی شیرزاد؛ رئیس پلیس بین‌الملل فراجا، در دیدار با کاظم غریب‌آبادی معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ظرفیت‌ها و ارائه گزارشی از ماموریت‌های محوله پلیس بین‌الملل فراجا بر ضرورت شناخت محورهای مشترک و توسعه همکاری‌های بیشتر بین دو طرف تاکید کرد.

وی از آمادگی پلیس بین‌الملل فراجا برای همکاری با قوه قضائیه به ویژه امور بین‌الملل و ستاد حقوق بشر برای ردیابی و شناسایی متهمان بین‌المللی خبر داد و تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت‌‌های سازمان اینترپل و پلیس بین‌الملل فراجا تمام سعی ما بر این است هیچ متهمی در هیچ جای دنیا نتواند از دست قانون فرار کند.

سردار شیرزاد با اشاره به توانمندی‌های پلیس بین‌الملل و کارکرد موثر بانک‌های اطلاعاتی سازمان اینترپل گفت: این بانک‌ها حاوی اطلاعاتی از کشورهای مختلف در حوزه جرایم متفاوت است که برای کشورهای عضو سازمان اینترپل به اشتراک گذاشته می‌شود.

تعامل سازنده قوه قضائیه و پلیس بین‌الملل فراجا

در ادامه این ملاقات کاظم غریب آبادی نیز ضمن درود به روان پاک شهدا به‌ویژه شهدای عرصه امنیت خاطرنشان کرد: تشریک مساعی و تعامل سازنده قوه قضائیه و پلیس بین‌الملل می‌تواند بستری مناسب برای گشایش عرصه‌ها و ابتکارات در حوزه دیپلماسی قضائی پلیسی باشد که ثمره عملی آن در جامعه نمایان شود.

وی افزود: همکاری مشترک قوه قضائیه، وزارت امور خارجه و پلیس بین‌الملل فراجا با استفاده بهینه از ظرفیت‌های سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی خارج از کشور به طور قطع می‌تواند به منظور پیگیری جرایم سازمان یافته، اقتصادی و تروریستی راهگشای دستگاه قضا و پلیس باشد.

معاون امور بین‌الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، آشنایی با قوانین، مقررات و رویه‌های قضائی کشورهای مختلف جهت سرعت بخشیدن در برخورد با جرایم بین‌المللی را ضروری دانست.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *