به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118، ذبیح‌الله خداییان‌؛ رئیس سازمان بازرسی کل کشور که برای شرکت در هفتمین اجلاس اتحادیه آمبودزمان‌های اوراسیا به مسکو سفر کرده است با ایگور کراسنوف، دادستان کل فدراسیون روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

خداییان در این دیدار با تشریح ماموریت‌ها و وظایف سازمان بازرسی بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران، بر ضرورت تقویت همکاری و همگرایی ایران و روسیه بویژه در حوزه بین‌المللی تاکید کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با قدردانی از مواضع اصولی کشور روسیه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و با انتقاد از اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا و برخی از کشورهای غربی گفت: آنها با استفاده ابزاری از واژه حقوق بشر، در حقیقت حقوق انسان‌ها را پایمال می‌کنند.

ایگور کراسنوف، دادستان کل روسیه نیز با ابراز خرسندی از توسعه بیش از پیش همکاری‌های دو کشور به‌ویژه در زمینه موضوعات قضائی و حقوقی گفت: علیرغم همه تلاش‌های آمریکا و غرب، روابط تهران و مسکو هر روز مستحکم‌تر می‌شود.

وی به اراده دو کشور برای توسعه همه‌جانبه مناسبات اشاره کرد و افزود: در حوزه قضائی و حقوقی روابط به سرعت در حال گسترش است.

گفتنی است؛ هفتمین اجلاس اتحادیه آمبودزمان‌های اوراسیا با حضور آمبودزمان‌ها و مقامات قضائی 13 کشور عضو و ناظر از روز سه‌شنبه آغاز شده است.

در این اجلاس دو روزه، موضوعات مهمی از جمله همکاری‌های در حوزه حقوق شهروندی، نظارت بر حسن اجرای قوانین در کشورهای عضو، حمایت از اتباع کشورها و معاضدت‌های قضائی، مبارزه با تروریسم، جرائم سازمان‌یافته و قاچاق انسان و نیز توسعه همکاری در زمینه حقوق بشر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور قرار است در حاشیه این اجلاس جداگانه با مقامات قضائی کشورهای شرکت‌کننده و نیز دیگر مقامات قضائی روسی دیدار و گفت‌وگو کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *