قالیشویی شربت اوغلی اصلی

نحوه شستشوی فرش دستباف در منزل و  خدمات کارخانه قالیشویی شربت اوغلی

فرش‌های دست‌بافت با ارزش بالا، تمیز و شسته شده باید با دقت و تکنیک‌های خاصی رفتار شوند تا به کیفیت فرش آسیبی وارد نشود.

بایدها و نبایدهای قالیشویی در منزل

لکه ها روی فرش خانه اجتناب ناپذیر هستند، به خصوص اگر بچه هایی در خانه باشند. کثیفی فرش از جلوه و زیبایی آن می کاهد، بنابراین شستن و نظافت فرش ضروری است و اصول و قواعد خاص خود را دارد، به خصوص اگر فرش شما دستباف باشد.

شستشو و نظافت فرش دستباف دارای اصول و قوانین خاصی است که پس از آن کیفیت اولیه فرش حتی پس از شستشو نیز حفظ می شود و همچنین باعث می شود فرش دستباف تا حد امکان کیفیت اولیه خود را از دست ندهد. ظاهر و ویژگی های ساختاری آن صبر کن

اما اگر شستشو به درستی انجام نشود، فرش شما کم رنگ شده و ساختار آن آسیب می بیند. در این قسمت از رازهای نگهداری مرطوب در منزل شما را با روش صحیح شستشوی فرش دستباف آشنا می کنیم.

نظافت فرش دستباف و آدرس قالیشویی شربت اوغلی

بهترین روش شستشوی فرش دستباف در منزل

قبل از شستن فرش دستباف جاروبرقی بکشید

اولین قدم این است که فرش را قبل از شستن گردگیری کنید. پودر به دو صورت تهیه می شود:

گردگیری معمولی:

در این روش برای زدودن گرد و غبار فرش را می کشند یا با چوب به پشت فرش می زنند تا گرد و غبار از بین برود. تراشه های چوب نباید به اندازه ای قوی باشد که به بافت فرش آسیب برساند. اگر فرش شما کمی کهنه یا آسیب دیده باشد، هر گونه ضربه سخت باعث آسیب جبران ناپذیری به فرش می شود.

پس از آن فرش را با جارو چوبی جارو می کنند تا الیاف فرش پاره نشود و پارچه آسیب نبیند در هنگام تمیز کردن فرش به فرش دست نزنید امروزه برای نظافت منزل از جاروبرقی استفاده می شود. فرش ها گرد و غبار زیادی را که نیاز به گردگیری داشته باشد، باقی نمی گذارند.

گردگیری مکانیکی:

این کار را نمی توان در منزل انجام داد و فقط در کارخانه با توجه به کیفیت فرش قابل انجام است. قبل از شستشو فرش را گردگیری کنید، زیرا گرد و غبار در هنگام شستشو به گل تبدیل می شود و در هسته فرش باقی می ماند و به مرور زمان باعث پوسیدگی فرش می شود.

مراقب باشید فرش را رنگ نکنید وب سایت قالیشویی شربت اوغلی

قبل از شستن فرش دقت کنید که فرش رنگ نشده باشد، زیرا رنگ به فرش دستباف شما آسیب جدی می زند. فرش‌های دستباف کیفیت‌های مختلفی دارند و برخی از آن‌ها (بیشتر رنگ‌های تیره) رنگ می‌کنند، مثلاً لاک، سبز تیره، رنگ می‌دهند (سرمه‌ای، مشکی، آبی).

برای اینکه ببینید رنگ فرش برمی گردد یا نه، دستمال سفیدی را با آب گرم خیس کنید و قسمت هایی از فرش را لمس کنید.

فرش های دستبافتی که دوباره رنگ می شوند را خیس نکنید، زیرا قسمت روشن فرش نیز لکه دار می شود.

رنگ فرش دستبافت

نحوه شستن فرش دستباف در خانه

مراحل شستشوی دستی فرش در منزل

هنگام شستن فرش در منزل نکات زیر را رعایت کنید:

فرشته خود را با آب سرد بشویید

پس از گردگیری، فرش خود را روی زمینی سفت، سیمانی، موزاییک یا شیب دار بیندازید و شروع به شستشو کنید.

برای تمیز کردن فرش، جریان آب باید دمای معمولی داشته باشد و از نوع دوشی باشد. همانطور که در بخش نکات خانه مرطوب ذکر شد، هرگز فرش های دستباف یا ماشینی را با آب داغ نشویید.

شستشوی دستی فرش های رنگ شده در آب داغ باعث می شود که رنگ در فضاهای فرش ته نشین شود و پاک کردن لکه را دشوار و پرهزینه می کند.

از شوینده مناسب استفاده کنید.

هنگام شستن فرش از مواد شوینده خنثی مانند پودر دست محلول در آب، شامپو فرش و رفع چربی روی فرش استفاده کنید، بهتر است از شستشوی آب یا آب صابون استفاده کنید و از محصولات قلیایی برای شستشوی فرش استفاده نکنید. .

نحوه آبگیری و خشک کردن فرش دستبافت در خانه

فرش دستبافتی را که بعد از شستن رنگ می شود بشویید، ابتدا آن را با پارو خیس کنید و یک دستمال نخی یا حوله بردارید و به مدت یک ساعت در همان حالت روی زمین قرار دهید تا آب بیرون بیاید و قسمتی که آن را برمی گرداند. رنگ نباید با سایر قسمت های فرش تداخل داشته باشد. به این ترتیب فرش رطوبت خود را از دست می دهد و آماده پهن شدن می شود.

مواظب باشید بعد از برداشتن فرش آبیاری نکنید و وقتی فرش را دوباره برگردانید به ریشه آب ندهید زیرا ریشه ها زرد می شوند. فرش نیمه مرطوب خود را دور از نور مستقیم خورشید و در معرض هوا قرار دهید.

تشک خواب بچینید

برای اینکه تمام طرح های فرش خشک خود را در جای خود نگه دارید و فرش خود را زیبا و تمیز نگه دارید، فرش را با جارو یا برس چوبی به سمت بستر فرش جارو کنید یا برس بکشید. فرش و خواب فرش را مختل کرده و از زیبایی فرش می کاهد.

شستشوی دستی فرش

ساخت تخت فرش با قلم مو

روش صحیح استفاده از شامپو فرش برای شستشوی فرش دستباف در منزل:

فرش را جارو کنید

قبل از جاروبرقی فرش را تمیز کنید.

 

طرز تهیه شامپو فرش لیست قیمت قالیشویی شربت اوغلی

2 فنجان شامپو فرش و 1-2 لیتر آب را در ظرفی بریزید و خوب هم بزنید تا شکر حل شود.

نحوه استفاده از شامپو فرش

شامپو را به آرامی با تور یا اسفنج روی فرش بمالید، نیم ساعت صبر کنید و روی فرش راه نروید.

جهت خواب تشک را تعیین کنید

بعد از نیم ساعت یک حوله یا توری سفت روی فرش بگذارید تا بخوابد و سپس با جارو چوبی فرش را تمیز کنید. فرش خود را با یک برس قدیمی شانه کنید تا پرز در جای خود بماند و فرش نرم و زیبا به نظر برسد.

فرش دستباف را در خانه بشویید.

شستشوی فرش دستباف با شامپو ماشین

آدرس کارخانه قالیشویی شربت اوغلی

هرگز از آب شامپو فرش استفاده نکنید و برای تمیز کردن فرش فقط سطح آن را روی فرش بمالید زیرا در صورت استفاده از آب فرش دیرتر چسبناک و خشک می شود و با رسیدن به آن ریشه فرش به دلیل رطوبت تمام می شود. . لهستان

کف شامپو فرش، کثیفی فرش را حل کرده و پس از نیم ساعت در اکسیژن هوا از بین می رود، پس در این زمان روی فرش راه نروید.

هنگام شامپو کردن فرش خود، از بالای فرش شروع کنید، جایی که لازم نیست از قسمتی که شامپو را در آن مالیده اید بروید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *