به گزارش خبرگزاری آبادی 118، سازمان پزشکی قانونی ساعاتی پیش، با صدور بیانیه‌ای توضیحاتی درباره فوت مرحومه مهسا امینی ارائه کرد.

در این بیانیه آمده است‌: 

«متوفیه پس از عمل جراحی تومور کرانیوفارنژیومای مغزی در سن 8سالگی دچار اختلال در محور مهم هیپوتالاموس ـ هیپوفیز و غدد تحت‌فرمان آن (از جمله آدرنال و تیروئید) شده است. به‌علت این بیماری زمینه‌ای، متوفیه تحت درمان با دارو‌های هیدروکورتیزون، لووتیروکسین و دسموپرسین بوده است.

ایشان در تاریخ 1401/6/22 از ساعت 19:56 به‌طور ناگهانی دچار افت هوشیاری شده و متعاقب آن بر زمین می‌افتد که با توجه به بیماری زمینه‌ای، متوفیه توانایی لازم جهت جبران و تطابق با وضعیت ایجادشده را نداشته، لذا در شرایط مذکور دچار اختلال ریتم قلب و کاهش فشار خون و متعاقب آن کاهش سطح هوشیاری شده که به‌دلیل انجام عملیات احیای قلبی ـ تنفسی غیرمؤثر در دقایق حساس اولیه، دچار هیپوکسی شدید و در نتیجه آسیب مغزی شده است، علی‎رغم برگشت عملکرد قلبی متعاقب عملیات احیای پرسنل اورژانس، حمایت تنفسی انجام‌شده کارساز نبوده و با وجود انتقال ایشان به بیمارستان و زحمات کادر درمانی بیمارستان کسری، بیمار به‌علت نارسایی چندارگانی (.M.O.F) ناشی از هیپوکسی مغزی در تاریخ 1401/6/25 فوت می‌نماید.

لازم به ذکر است با استناد به مدارک پزشکی بیمارستانی، بررسی سی.تی. اسکن مغز و ریه، نتایج معاینه ظاهری جسد و کالبدگشایی، آزمایشات آسیب‌شناسی، فوت نامبرده ناشی از اصابت ضربه به سر و اعضا و عناصر حیاتی بدن نبوده است.»،
این در حالی است که پیش از این، ادعاهای نادرست و غیرواقعی درباره فوت مهسا امینی به‌دلیل ضرب‌وشتم توسط مأموران پلیس، زمینه‌ساز بروز آشوب‌ها و اغتشاشات در کشور شد.

فیلم زیر، تصاویر کامل‌تری را از زمان حضور مهسا امینی در سالن پلیس تا انتقال به بیمارستان نشان می‌دهد.

 

انتهای پیام/+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *