به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آبادی 118، یا نت پایگاه آنلاین روزنامه یدیعوت احارانوت شامگاه دوشنبه درگزارشی در این رابطه نوشت، این گروه هکری که خود را The Benevolent Thief (دزدان با سخاوت) توصیف می‌کنند، اطلاعات مربوط به 30 هزار نفر از دانشجویان و معلمان را که از دیتاهای شرکت Metach به سرقت برده اند، در معرض فروش قرار داده و اعلام کردند، اینها بخشی از اطلاعات 3 میلیون اسرائیلی است که در اختیار دارند.

در ادامه این گزارش آمده است، هکرها اعلام کردند، پرونده‌های حدود 3 میلیون نفر را شامل نام؛ نام خانوادگی، شماره کارت شناسایی، تاریخ تولد، آدرس، شماره تلفن، پست الکترونیکی و… را در معرض فروش قرار داده‌اند.

ظاهرا تمامی این اطلاعات از مرکز فن‌آوری اطلاعات آموزشی Matach که یک مرکز غیر انتفاعی عمومی است و پایگاهی الکترونیکی برای استفاده بسیاری از دانش آموزان در اسرائیل محسوب می‌شود، به سرقت رفته است.

شرکت Matach هم به وقوع این حمله سایبری علیه خود اعتراف کرده است، و خبر داده است با همکاری ساختار سایبری اسرئیل از وقوع این حمله سایبری مطلح شده است و هم‌اکنون با همکاری وزارت آموزش و پرورش در حال به روز رسانی سایت بوده و همزمان با آن در حال بررسی میزان زیان‌های وارده است که طی ساعات آینده آن را اعلام خواهد کرد. براساس پایش انجام گرفته توسط یا نت، تمامی اطلاعات قرار داده شده بر روی شبکه اینترنت متعلق به افرادی است که در دهه نود از قرن گذشته و اوایل قرن بیست و یکم متولد شده‌اند و احتمالا جزو دانش آموزان سابق بوده‌اند.

به زعم این رسانه با استناد به این مسئله می‌توان امیدوار بود اطلاعات موجود اطلاعات جدیدی نباشند.

در بخش دیگری از این گزارش با استناد به اطلاعات شرکت پایش فضای امنیت سایبری Check Point تاکید شده است که اخیرا شاهد گسترش چشمگیر حملات سایبری علیه اسرائیل بودیم که اکثر آنها از طریق کانال‌های ایجاد شده در پلتفرم تلگرام اطلاع رسانی می‌شوند.

 انتهای پیام/*

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *