به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آبادی 118؛ حجت‌الاسلام قمی صبح امروز در سومین نشست ستاد ملی صبر با بیان سخنانی گفت: با ایجاد شهرهای جدید، نیاز به تأسیس دفاتر جدید تبلیغات اسلامی است که برای آن باید هم اداره جدید راه‌اندازی شود و هم اینکه باید کارمندان جدیدی را استخدام کرد که در این راه مشکلاتی وجود دارد.

وی افزود: مساجد ظرفیت‌های بزرگی در بحث فرهنگ‌سازی در امر صلح و سازش دارند اما می‌بینیم که از آنها استفاده نمی‌شود و مساجد کارکرد اصلی خود را ندارند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: امروز درخواست‌های بسیاری برای فعالیت هیئات مذهبی وجود دارد و در حال حاضر تعداد بسیار زیادی هیئت هم فعالیت می‌کنند؛ اما مشکل اصلی این هیئات نداشتن مکان مناسب برای فعالیت است و درخواست‌های بسیاری برای جذب کمک‌های مالی برای احداث حسینیه مطرح می‌شود در حالی که مساجد فضای مناسبی برای فعالیت هیئت‌ها دارند که از آنها استفاده نمی‌شود.

قمی با اظهار تأسف درباره درخواست هیئت‌ها برای دریافت کمک مالی به منظور ساخت حسینیه گفت: آیندگان به ما خواهند خندید که چرا از ظرفیت مساجد برای این موضوع استفاده نمی‌کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برای استفاده از تمام ظرفیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی برای پیشبرد برنامه‌های صلح و سازش در کشور، اعلام آمادگی کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *