به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آبادی 118 به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، با دستورات رئیس قوه قضائیه مبنی بر رسیدگی قاطع سریع و بر مبنای عدالت و قانون و بدون هیجان‌زدگی به پرونده‌های اغتشاشات، در هفته‌های اخیر روند بررسی پرونده‌های متهمان اغتشاشات اخیر، آغاز و دادگاه متهمان در حال برگزاری است.

بر همین اساس، پس از برگزاری دادگاه تعدادی از متهمان اغتشاشات در استان تهران، احکام بدوی این پرونده‌ها از سوی دادگاه انقلاب صادر شد.

براساس احکام صادره، فردی که یک مرکز دولتی را به آتش کشیده بود، به اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت ملی، محاربه و افساد فی‌الارض، محاربه از طریق به آتش کشیدن (تحریق و تخریب عمدی) به مجازات اعدام محکوم شد.

همچنین احکام 5 متهم اغتشاشات اخیر نیز توسط شعبه 15 و 28 دادگاه انقلاب صادر شده است.

این متهمان بر اساس اتهاماتی از قبیل اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم برضد امنیت ملی و اخلال در نظم و آسایش عمومی، به مجازات‌های حبس از 5 تا 10 سال محکوم شده‌اند.

گفتنی است؛ آرای صادره بدوی بوده و قابل اعتراض در دادگاه تجدیدنظر خواهد بود.

همچنین به دلیل قطعی نشدن احکام صادره، براساس قانون، جزییات پرونده قابل انتشار نیست که پس از قطعی شدن احکام در دادگاه تجدید نظر جزییات آنها از سوی قوه قضائیه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *