معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: مسابقات دانش‌آموزی به عنوان یک محیط یادگیری و کارگاه بزرگ تربیتی در طول سال تحصیلی در سطوح مختلف مدرسه ای، منطقه ای، استانی و کشوری دنبال می‌شود.

به گزارش آبادی 118، صادق ستاری فرد در مراسم افتتاح مسابقات دانش‌آموزی در دو رشته شنا و ووشو، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام و انقلاب، شهدای ۸ سال دفاع مقدس، شهدای مدافعین حرم، سردار دل‌ها شهید حاج قاسم، شهید شمسی پور و به ویژه حبیب حرم شهید مظلوم شهید حاج حسین همدانی، اظهار کرد: قرار بود امروز وزیر آموزش و پرورش در این مراسم حضور داشته باشند اما به جهت جلسه فوری ریاست جمهوری، توفیق حضور در این جمع را به حقیر سپردند، لذا به فرزندان خوب ایران اسلامی و به معلمان عزیزی که همیشه مایه فخر و مباهات برای تعلیم و تربیت بوده اند، خیرمقدم می‌گویم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: امروز همزمان در استان البرز و در استان چهارمحال و بختیاری در رشته دو و میدانی و شطرنج، مسابقات دانش‌آموزی در حال برگزاری است. هفته گذشته در خراسان رضوی شاهد برگزاری این مسابقات بودیم، هفته آینده در استان اصفهان و سپس در تهران مسابقات دانش‌آموزی را برگزار می‌کنیم. مسابقات دانش‌آموزی به عنوان یک محیط یادگیری و کارگاه بزرگ تربیتی در طول سال تحصیلی در سطوح مختلف مدرسه ای، منطقه ای، استانی و کشوری دنبال می‌شود.

وی با تاکید براینکه یکی از اهداف سند تحول بنیادین موضوع تنوع بخشی به محیط‌های تربیتی و یادگیری است، افزود: یکی از نمودهای عینی این محیط‌های یادگیری برگزاری مسابقات، جشنواره‌ها و المپیادهای ورزشی است.

ستاری فرد اضافه کرد: از طریق اجرای این مسابقات هم نشاط، شادابی و سلامتی برای دانش‌آموزان به ارمغان می‌آید و هم استعدادیابی و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزی به ثمر می‌نشیند.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: اگر بخواهیم به وظیفه مدرسه و یا نظام تعلیم و تربیت در جمله کوتاهی اشاره کنیم حتما می‌توانیم بر شکوفایی استعدادهای فطری و ذاتی دانش‌آموزان تاکید داشته باشیم. نظام تعلیم و تربیت، فدراسیون ورزش دانش‌آموزی و معاونت تربیت بدنی و سلامت با حمایت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش به دنبال تحقق این مهم در راستای شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی دانش‌آموزان است.

وی ادامه داد: تنوع بخشی به رشته‌های ورزشی از دیگر برنامه‌هایی بود که در این دوره از مسابقات به خوبی دنبال شد. بعد از وقفه ۳ ساله کرونا مسابقات به نحوی دنبال شد که ورزش‌های رزمی بعد از ۱۰ سال در حال اجراست این نشان دهنده عزم جدی وزارت آموزش و پرورش در شناسایی و شکوفایی استعدادهای ورزشی و توجه به استعدادهای دانش‌آموزان در رشته‌های ورزشی است.

ستاری فرد تصریح کرد: می‌دانیم در حوزه ورزش اگر به دنبال اعتلای جایگاه ورزش در سطوح بین المللی هستیم باید به رشته‌های پایه و پرمدال توجه کنیم. برگزاری مسابقات در رشته‌‎های دو و میدانی، شنا و ژیمناستیک که در حال برگزاری است، نشان دهنده این است که آموزش و پرورش به آینده ورزش کشور توجه دارد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: مبتنی بر رهنمودها، مطالبات و منویات مقام معظم رهبری تحصیل، تهذیب و ورزش محل توجه ما در آموزش و پرورش است اگر به این جمله شهید رجایی توجه کنیم که تربیت دانش‌آموزان را باید از جایی شروع کنید که متربی تمایل دارد، به این نکته توجه می‌کنیم که باید بر ورزش و اردو به عنوان ۲ عنصر مورد توجه که دانش‌آموزان به آن تمایل دارند، تمرکز شود.

وی عنوان کرد: مسابقات ورزشی، رویدادها و المپیادها هم شامل اردو است و هم شامل بازی‌ها و فعالیت‌های ورزشی. لذا در کنار این مسابقات برنامه‌های فرهنگی تربیتی مورد تاکید است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: از همه همکارانم در معاونت‌های تربیت بدنی سراسر کشور تشکر می‌کنم که با عزم جدی و با فعالیت مجاهدانه که مقام معظم رهبری تاکید فرمودند زمینه حضور دانش‌آموزان دختر و پسر ایران زمین را در بیش از ۱۰ رشته ورزشی در سطح ملی و کشوری فراهم کردند تا به اهداف سند تحول بنیادین دست یابیم. انشالله آینده ورزش کشور را از طریق سرمایه گذاری در ورزش دانش‌آموزی بسازیم.

ستاری فرد در پایان گفت: از استانداری البرز تشکر می‌کنم زیرا می‌دانیم اجرای این چنین رویدادها زحمات زیادی را می‌طلبد ایران بزرگ در ایران کوچک گردهم آمدند تا شور و هیجان را به محیط تعلیم و تربیت جاری و ساری کنند، انشالله این نسل با نشاط، زمینه تمدن سازی انقلاب اسلامی را در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی به وجود خواهند آورد.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *