آبادی 118/کرمان معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: تاکنون حدود ۲۵۰ هزار هکتار زراعت چوب در کشور انجام شده و برنامه‌ریزی امسال برای ۲۰ هزار هکتار است. 

عبدالرضا بازدار صبح امروز ۹ شهریورماه در حاشیه بازدید از طرح زراعت چوب واقع در کمربندی امام رضا (ع) شهرستان کرمان گفت: طرح زراعت چوب به لحاظ اقتصادی و توجه به منابع طبیعی یکی از طرح‌های مهم و اثربخش است.

او با بیان این مطلب که طرح زراعت چوب از دو سه سال گذشته در سطح کشور شدت یافته است، اظهار کرد: در گذشته این طرح در منابع طبیعی وجود داشته اما از دو سال اخیر در اولویت قرار گرفته است. 

به گفته، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، توسعه فضای سبز، جلوگیری از فرسایش خاک، حفظ منابع آب، درآمدزایی، تامین نیاز مواد اولیه صنایع چوب کشور و … از اهداف طرح زراعت چوب است. 

طبق اعلام بازدار، تاکنون حدود ۲۵۰ هزار هکتار زراعت چوب در کشور انجام شده و برنامه‌ریزی امسال ۲۰ هزار هکتار است. 

او با بیان این مطلب که هیچ محدودیتی در تامین نهال از نهالستان‌های منابع طبیعی کشور به صورت رایگان وجود ندارد، تصریح کرد: تسهیلات بانکی نیز به متقاضیان (هکتاری ۲۰ میلیون تومان) اعطا می‌شود. 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، زراعت چوب با استفاده از پساب کارخانه فولاد بوتیای ایرانیان در استان کرمان را یک کار شاخص در کشور دانست و عنوان کرد: در این منطقه ۱۳۰ هکتار کاملا فنی و اصولی درخت آکالیپتوس کاشت شده است که آبیاری آن به صورت قطره‌ای و از محل پساب شهر کرمان انجام می‌شود. 

هدف‌گذاری منابع طبیعی در سال جاری؛ زراعت چوب در ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشور
بازدید معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از طرح زراعت چوب کرمان

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *