به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118؛ روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام کرد، با توجه به اهتمام سازمان حج به موضوع امنیت و سلامت زائران و وجود پیوست‌ امنیتی به کاروان‌های تحت نظارت این سازمان، تمامی زائرانی که با کاروان‌های حج و زیارت به عراق سفر کرده‌اند در سلامت کامل هستند و تدابیر لازم برای بازگشت این عزیزان نیز به عمل خواهد آمد.

با توجه به ناآرامی‌های پدید آمده در برخی شهرهای کشور دوست و برادر عراق و محدودیت‌های اعمال شده از سوی مسئولان این کشور، تمامی اعزام های این سازمان از مرزهای زمینی و هوایی موقتاً و تا اطلاع ثانوی لغو می‌شود.

تمامی زائران ایرانی عتبات عالیات که در قالب کاروان‌های زیارتی مشرف شده‌اند، در حال حاضر در امنیت و سلامت هستند و ان‌شاءالله تحت تدابیرامنیتی به میهن اسلامی باز می‌گردند و در این خصوص هیچ نگرانی وجود ندارد.

در این اطلاعیه تاکید شده است، که از سرگیری اعزام‌ها منوط به رفع ناآرامی‌ها، ایجاد آرامش و برقراری شرایط پایدار در کشور عراق است به‌گونه‌ای که سازمان حج و زیارت از امنیت و سلامت زائران اطمینان حاصل کند.

در خصوص سفر اربعین‌حسینی نیز اعلام می‌شود که تا ظهر امروز سه‌شنبه هشتم شهریورماه، بیش از 2 میلیون و 100 هزار نفر در سامانه‌ سماح ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد نیز یک میلیون و 250 هزار نفر نام‌نویسی خود را قطعی کرده‌اند و با پرداخت هزینه‌ بیمه، در زمان تشرف تحت پوشش بیمه‌ای قرار خواهند داشت.

نام‌نویسی در سامانه سماح همچنان ادامه دارد و زمان بازگشایی مرزها و امکان تشرف زائرین محترم از طریق ستاد مرکزی اربعین اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *