بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران صاف تاکمی ابری و همراه با وزش باد و در ارتفاعات استان افزایش ابر و رگبار باران پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش آبادی 118، بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود که از امروز تا روز پنجشنبه (۱۸ تا ۲۰ مردادماه) در ارتفاعات استان به‌ویژه ارتفاعات شرقی در ساعات بعد از ظهر و شب افزایش ابر گاهی رگبار باران با احتمال رعدوبرق و تندباد موقتی مورد انتظار است.

امروز(۱۸ مردادماه) در ساعات عصر و شب در نیمه‌جنوبی و غربی استان گاهی وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد وخاک پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۴۲ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا ( ۱۹ مردادماه) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی ‌پنجشنبه (۲۰ مردادماه) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش آبادی 118، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ از رشد ابرهای همرفتی و بارش‌های رگباری در ساعات عصر و شب و بارش باران و رعدوبرق، وزش باد شدید و در مناطق مستعد احتمال تگرگ از سه‌شنبه شب تا پنجشنبه(۱۸ تا ۲۰ مردادماه) در مناطق شمالی استان تهران به‌ویژه ارتفاعات شرقی خبر داد.

بر اثر این مخاطره احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی و جاری شدن روان‌آب، لغزندگی جاده‌های کوهستانی و احتمال صاعقه پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای کاهش آسیب‌های احتمالی احتیاط در صعود به ارتفاعات، پرهیز از اتراق در بستر رودخانه‌ها و احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها را توصیه می‌کند.

اداره کل هواشناسی استان تهران در ادامه این هشدار از وزش باد شدید موقت و احتمال خیزش گردوخاک از بعد از ظهر سه‌شنبه تا چهارشنبه ( ۱۸ تا ۱۹ مردادماه) در مناطق جنوب غرب و غرب استان تهران خبر داد.

در اثر این مخاطره احتمال کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید، احتمال خسارت به سازه‌های موقت، سقوط اشیا و احتمال شکستن درختان فرسوده دور از انتظار نیست.

به توصیه اداره کل هواشناسی استان تهران توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه‌کاره و استحکام سازه‌های موقت از جمله تابلوهای تبلیغاتی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش آبادی 118، هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *