به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118، سرهنگ محمدعلی زارع؛  معاون فنی‌ و مهندسی و خدمات ترافیکی پلیس راهور فراجا درباره آخرین وضعیت کلاس‌های آموزش رانندگی اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده و در راستای هوشمندسازی خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی تمام فرآیند آموزش رانندگی و برگزاری آزمون تئوری به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به دوران شیوع کرونا افزود: در دوران کرونا، آموزش‌های رانندگی به صورت غیرحضوری برگزار می‌شد که در آینده نیز این آزمون‌ها تکمیل و به استثنای آزمون عملی رانندگی، بقیه مراحل به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

زارع  با اشاره به تحولاتی که در حوزه صدور گواهینامه انجام شده‌ است، اظهار کرد: در گذشته آموزش رانندگی اجباری نبود و گواهینامه‌ها به صورت دستی صادر می‌شد اما اکنون مراحل صدور گواهینامه الکترونیکی است و افراد پرونده الکترونیکی داشته و رفتار آنها در آن پرونده ثبت می‌شود و گواهینامه‌ها به صورت هوشمند صادر می‌شوند.

وی ادامه‌ داد: در حوزه خدمات صدور گواهینامه در شش ماهه اول امسال، 7 میلیون و 589 هزار و 55 فقره خدمت توسط پلیس راهنمایی و رانندگی به مردم ارائه شده است.

زارع با اشاره به اینکه خدمات‌رسانی در پلیس راهنمایی و رانندگی تعطیل‌بردار نیست، گفت: پلیس راهنمایی‌ و رانندگی به‌صورت شبانه‌روزی به مردم خدمات ارائه می‌دهد؛ در سال گذشته 61 میلیون و 645 هزار خدمت توسط پلیس راهنمایی‌ و رانندگی به مردم ارائه شده است؛ در شش ماهه نخست امسال نیز 39 میلیون خدمت توسط پلیس راهنمایی‌ورانندگی ارائه شده‌ است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *