آبادی 118/گلستان با پیگیری مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان کارخانه سرنگ و سرم سازی در شهرک صنعتی آق قلا با عنوان جدید تولید تجهیزات دیالیز راه اندازی خواهد شد.

 قاسم غریب آبادی امشب در گفت و گو با خبرنگاران و اهالی رسانه استان گلستان با اشاره به پیگیری های متعددی که از ابتدای سال تاکنون برای تکمیل و احیا کارخانه سرنگ سازی در آق قلا صورت گرفته است، اظهار کرد: کارخانه سرنگ سازی “سها” متعلق به جمعیت هلال احمر که عملیات اجرایی آن در سال ۱۳۹۱ شروع اما به دلایل نامعلوم روند اجرای پروژه متوقف شده بود پس از ۱۰ سال با عنوان کارخانه تولید تجهیزات دیالیز راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه تولید این تجهیزات از نیازهای اساسی کشور در حوزه پزشکی است، افزود: به دلیل عدم پیگیری سازمان تدارکات پزشکی در سالهای گذشته، متاسفانه زمین این کارخانه توسط شرکت شهرکهای صنعتی گلستان خلع ید شده بود که با رایزنی های انجام شده طی ماه های اخیر و حمایت و پشتیبانی استاندار گلستان، مجمع نمایندگان استان و دستور ویژه رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایرانمشکل رفع شده بود. 

رئیس جمعیت هلال احمر استان گلستان با تقدیر از پیگیری های ویژه ی حمیدرضا آقاملائی عضو گلستانی شورای عالی جمعیت هلال احمر و مساعدت مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان در راستای اقدامات لازم جهت بازپس گیری زمین، تصریح کرد: در آینده نزدیک عملیات اجرایی این پروژه در فاز اول با تولید انواع ست دیالیز و سوزن فیستولا آغاز خواهد شد.

غریب آبادی در پایان تاکید کرد: با اجرای این پروژه حدود ۲۰۰ نفر از امدادگران، جوانان و داوطلبان استان به صورت مستقیم در این کارخانه مشغول به کار خواهند شد که با توجه به وضعیت خاص اقتصادی و آماری بیکاری جوانان و تاکیدات مقام معظم رهبری در سال مزین به “تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین”، این میزان اشتغال رقم قابل توجهی است.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *