پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور از برنامه موبایلی «هوای اربعین» برای ارائه خدمات هواشناسی در شهرها و مسیرهای منتهی به شهرهای زیارتی عراق رونمایی کرد.

به گزراش آبادی 118 ، به‌منظور آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی شرایط جوی شهرهای زیارتی عراق به‌ویژه در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی، پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور از برنامه موبایلی «هوای اربعین» در هفته دولت رونمایی کرد.

این نرم افزار کاربردی تحت وب و با حداقل سرعت اینترنت موبایل به‌روزرسانی می‌شود و خدمات هواشناسی را در شهرها و مسیرهای منتهی به شهرهای زیارتی عراق ارائه می‌کند.

از جمله خدمات هواشناسی برنامه «هوای اربعین» می‌توان به وضع هوای حاضر، پیش‌بینی پارامترها و پدیده‌های جوی و نیز پیش‌بینی غلظت ذرات معلق در جو اشاره کرد.

با توجه به فراوانی وقوع پدیده گرد و خاک در منطقه، تمرکز نرم افزار موبایلی خدمات هواشناسی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور مبتنی بر پیش‌بینی پدیده گرد و خاک، به‌ویژه تخمین غلظت ذرات معلق در جو است.

دسترسی به داده‌های هواشناسی می‌تواند تا میزان قابل توجهی به زائران و متولیان این حوزه کمک کند تا برنامه‌ریزی‌های سفر خود را در بعد زمانی و مکانی به نحوی تنظیم کنند که در شرایط نامساعد وضع هوا با مشکل مواجه نشوند.

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، به‌زودی این نرم‌افزار به‌صورت رایگان در تارنمای پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، «بازار» و «گوگل پلی استور» عرضه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور،علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت این اپلیکیشن با ارسال عنوان “هوای اربعین” به شماره ۰۹۳۵۳۵۷۰۹۵۱ در پیام رسان واتساپ، این نرم افزار کاربردی را دریافت کنند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *