به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118، حجت‌الاسلام سید احمد مرتضوی‌مقدم، رئیس دیوان عالی کشور در رأس هیئتی برای شرکت در دهمین نشست سراسری قضات و یکصدمین سالگرد تأسیس دیوان عالی روسیه و دیدار با مقامات قضائی روسیه، شامگاه دوشنبه با استقبال کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه و معاون رئیس دیوان عالی روسیه وارد مسکو شد.

 در این سفر که به دعوت  لبدوف، رئیس دیوان عالی روسیه صوت گرفت، رؤسای دیوان عالی و مقامات قضائی کشورهای تاجیکستان، هند، قزاقستان، قرقیزستان، ارمنستان و جمهوری آذربایجان نیز حضور دارند.

مرتضوی‌مقدم تبادل و رایزنی پیرامون مسائل قضائی را از جمله اهداف این سفر عنوان کرد و گفت: آمادگی داریم در این دیدارها، نقطه نظرات، تجارب و دانش قضائی را با یکدیگر مبادله کنیم.

وی ادامه داد: در آخرین روز سفر دیداری با رئیس دیوان عالی روسیه خواهیم داشت و در این دیدار پیرامون مسائل مطرح شده تبادل نظر خواهیم کرد.

بنابر اعلام روابط عمومی دیوان عالی کشور، امروز (سه‌شنبه 8 آذرماه) مراسم افتتاحیه دهمین کنگره سراسری قضات روسیه با حضور میهمانان خارجی و رؤسای دیوان عالی کشورهای ایران، ارمنستان، آذربایجان، کوبا، هند، قرقیزستان، ازبکستان و … برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *