به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آبادی 118، مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه امروز سه‌شنبه 19 مهر با تبریک ایام ولادت حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: پیوستگی برخی کشورهای اسلامی با دشمنان نبی مکرم اسلام باعث ضربات جبران بر پیکره امت اسلامی شده است.

وی افزود: امروز پیام اصلی پیامبر رحمت برای ما، کنار گذاردن اختلافات در جامعه اسلامی و جامعه بشری و دست یافتن به امهات وحدت‌بخش است که باید به این موارد توجه کرد؛ تمسک به اخلاق، امانتداری و صدق گفتار و شیوه حکومتداری پیامبر از جمله بسط عدالت باید تبیین شود.

ستایشی تصریح کرد: در این راستا اقتضا می‌کند که این مسائل تبیین شود؛ امروز مطالبه مرزبندی جدی با دشمنان رسول‌الله از جمله آمریکا و اسراییل از سوی کشورهای اسلامی مطالبه جدی ملت‌های اسلامی است که باید به آن پاسخ داده شود لذا امید داریم که هفته وحدت سرآغازی برای تحقق وحدت به معنای واقعی کلمه در گستره جهانی و جغرافیای ایران اسلامی باشد.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: تلاش دشمن همواره ابهام‌افکنی، آشوب‌طلبی و کشته‌سازی و درگیر کردن مردم و رویاروی هم قرار دادن آحاد مردم با یکدیگر و در نهایت ضربه به آرامش عمومی و اخلال به معیشت مردم است.

وی در ادامه با اشاره به پرونده مهسا امینی تصریح کرد: الان صحنه روشن و شفاف است، گزارش‌های علمی و رسمی از سوی پزشکی قانونی که مرجع قانونی است نسبت به خانم مهسا امینی منتشر شده و زمان جبران ظلم‌هایی است که عده‌ای به واسطه احساسات یا با غرض‌ورزی علیه کشور و اموال مردم داشتند؛ برخی دنبال تعجیل برای اعلام گزارش پزشکی قانونی بودند اما دستگاه قضائی همانطور که انتظار می‌رفت با دقت و توجه و براساس وعده‌ای که داده بود، با رعایت موازین قانونی مربوطه و تمسک به خرد جمعی و تشکیل یکی از قوی‌ترین و بی‌نظیرترین سطح کمیسیون‌های تخصصی با حضور 19 نفر از صاحب‌نظران رشته‌های پزشکی که سرآمدان هستند، با اختصاص وقت موسع به صورت دقیق و موشکافانه و با مداقه در فضای علمی، موضوع را بررسی کردند.

ستایشی افزود: البته ظلم بزرگ به مردم از سوی دشمنان این نظام و عمله داخلی آنها صورت گرفت؛ هجمه‌های عمومی بسیار از سوی رسانه‌های بیگانه و دعوت آنها از مردم برای شرکت در آشوب و اغتشاش یکی از بزرگ‌ترین ظلم‌ها بود.

وی تأکید کرد: قائل به دسته‌بندی بین دستگیرشدگان و اعمال برخورد و تنبیه مرتبط و مناسب هستیم؛ دستگاه قضا از عملکرد کسانی که دستور از خارج از کشور گرفتند به راحتی نمی‌گذرد اما کسانی که اسیر احساسات بودند و مرتکب قتل و جرح و سرقت و تخریب نشدند، با رأفت اسلامی مواجه خواهند شد و باید تفکیک شوند‌ و اینکه باید به گزارش و ادله ضابطین توجه شود و افراد غیرمؤثر، بلادرنگ و بلاقید و صدور تأمین قانونی آزاد شوند؛ دادستان‌های سراسر کشور در تهران حاضر شدند تا دستورالعمل‌های تهیه شده به آنها تحویل شد.

سخنگوی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در تهران حدود 400 نفر از دستگیرشدگان در فاصله مشخص آزاد شدند، طرح تفکیک تا حصول نتایج مطلوب، ادامه خواهد یافت اما این اطمینان را به مردم می‌دهیم که با عوامل اصلی که خط و ربط خود را از افراد بیگانه‌ گرفتند، برخورد قاطع خواهد شد.

ستایشی گفت: گزارشی داشتیم که تا سه روز قبل حدود 1700 نفر بلاقید و در مرحله تحقیقات یا بعد از تحقیقات تکمیلی، آزاد شدند و تعداد بازداشتی‌ها حداقلی است.

در حال تکمیل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *