به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آبادی 118، مسعود ستایشی؛ سخنگوی قوه قضاییه در نشست امروز خود با خبرنگاران درباره پرونده مهسا امینی اظهار کرد: گزارش‌های علمی و رسمی از سوی مبادی ذی‌ربط قانونی در رابطه با علت فوت افراد، پزشکی قانونی است.

وی ادامه داد: در موضوع مهسا امینی هم گزارش پزشکی قانونی منتشر شده است؛ بعضی‌ دنبال تعجیل در انتشار گزارش بودند و اعتراض می‌کردند اما دستگاه قضایی دقت را فدای سرعت نکرد و با رعایت جامع موازین قانونی مربوطه و با تمسک به خرد جمعی و تشکیل یکی از بی‌نظیرترین و قوی‌ترین سطح کمیسیون‌های تخصصی با حضور 19 نفر از صاحب‌نظران رشته‌های مختلف در این حرفه و رشته‌های پزشکی که همگی دارای بورد تخصصی بودند، با اختصاص وقت موسّع و موشکافانه به این موضوع پرداخت.

سخنگوی قوه قضاییه درباره حوادث زاهدان خاطرنشان کرد: بخشی از ریشه‌های وقوع حوادث اخیر در زاهدان مورد شناسایی واقع شدند؛ عده‌ای از افرادی که در حوادث اخیر زاهدان نقش داشتند، شناسایی شدند و مورد پیگرد قانونی قرار گرفتند.

وی متذکر شد: تعدادی سارق مسلح هم دستگیر شدند و طبق بررسی‌های دقیق از زمان دستگیری سارقان مسلح در این حوزه قضایی، گزارش سرقت نداشته‌ایم؛ برخی از افرادی که دستگیر شده‌اند از اهالی منطقه و بلوچ نبودند اما با لباس بلوچی دستگیر شدند؛ چه‌کسانی دنبال برهم زدن امنیت کشور هستند؟

انتهای پیام/+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *