به گزارش خبرگزاری آبادی 118، ناصر امین‌زاده رئیس فرهنگسرای اندیشه در یادداشتی با عنوان «تقدیر از اقدام دستگاه‌های فرهنگی برای ایجاد نشاط فوتبالی در جامعه» به اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران توسط ملت آزاده ایران و استکبار ستیزی اشاره کرد.

مشروح این یادداشت را در ادامه می‌خوانید:

«مسابقات فوتبال جام جهانی سبب شد تا بار دیگر شور و نشاط در جامعه به وجود آمده و قشر جوان و علاقه‌مند به فوتبال برای دقایقی به خوشحالی بپردازند. ایجاد نشاط در جامعه به ویژه برای نوجوانان یکی از موضوعات مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، به ویژه آنکه یک دوره طولانی از همه‌گیری کرونا را پشت سر گذاشتیم و همین اتفاق باعث ایجاد فضای سنگینی در جامعه شده بود.

در خلال برگزاری مسابقات جام جهانی و به ویژه مقارن با بازی‌های تیم ملی فوتبال کشورمان در این رویداد جهانی، دستگاه‌های فرهنگی با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و ورزشی به استقبال خانواده‌ها و نوجوانان رفته و تلاش کردند اوقات مفرحی را برای آنان رقم بزنند. برای مثال برگزاری جشنواره «ایران پیروز» اتفاق خوبی است و یا دیدیم که بسیاری از دستگاه‌ها به پخش مسابقه فوتبال ایران و آمریکا پرداختند و یک دورهمی خانوادگی را برای مردم ایران فراهم کردند.

یکی از دستگاه‌های فعال در این بخش، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بود. این معاونت با بسیج کردن همه امکانات خود در سطح شهر تهران، فضایی پرشور و نشاط را برای خانواده‌های ایرانی فراهم کرد تا بتوانند لذت تماشای دسته‌جمعی یک مسابقه فوتبال را تجربه کنند. شب گذشته که مصادف با مسابقه حساس فوتبال ایران و آمریکا بود، بسیاری از دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی زیر نظر این معاونت از عموم خانواده‌ها دعوت کردند تا این مسابقه را در سطح شهر، مکان‌ها عمومی و … تماشا کنند.

او با اشاره به اینکه جمع بسیار زیادی از مردم، مسابقات فوتبال را تماشا کردند، نوشت: برای مثال، این مسابقه فوتبال در برج میلاد تهران با استقبال پرشور خانواده‌ها برگزار شد و جمعیتی چند صدنفره آن را به صورت زنده تماشا کردند. هم‌چنین ایوان شمس پس از مدت‌ها، پذیرای جمع بسیار زیادی از شهروندان بود که برای این مسابقه همدل و یکرنگ همراه با پرچم زیبای کشورمان دورهم جمع شدند. درست است افسوس خوردیم که نتیجه لازم کسب نشد و این شور تبدیل به یک جشن ملی در کل ایران نشد، اما نباید فراموش کنیم ذات برگزاری چنین رویدادهایی هم مفید است و هم برای جامعه لازم و ضروری است. از این روی لازم است که از شهرداری تهران، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی و سازمان فرهنگی هنری تشکر کنم که این امکان را فراهم آوردند.

امین‌زاده پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را که تمام نوجوانان و جوانان و ملت غیور ایران‌زمین همزمان با بازی‌های تیم ملی در جام جهانی، به اهتزاز درآورده و برافراشتند را نماد هویت ملی، اقتدار و استقلال و تمامیت ارضی کشور و نیز آزادگی و استکبارستیزی، همبستگی و وحدت در برابر دشمنان ایران‌اسلامی دانست و در ادامه نوشت: در ایامی که جنگ گسترده ترکیبی / شناختی همه‌جانبه توسط دشمن به قصد فریب و ایجاد تفرقه و اختلاف افکنی علیه ملت بزرگ این سرزمین خصوصاً جوانان کشور به راه انداخته شده است همه اقشار خصوصاً جوانان و نوجوانان عزیز کشورمان را به هوشیاری و تیزبینی در مقابل سمپاشی، نقشه‌ها و ترفندهای شوم و تفرقه‌افکنانه دشمنان دعوت می‌کنیم تا بتوانیم گامی مؤثر برای مقاومت فرهنگی شکل داده و فریاد استکبارستیزی و عدالت‌خواهی خود را بر سر سران استکبار بلند و با پیروی از فرامین راهگشای رهبر معظم انقلاب ثابت نمائیم که لحظه‌ای از آرمان‌های انقلاب عقب ننشسته و به هیچ عنوان مرعوب نقشه‌های شوم دشمنان اسلام و انقلاب نشده و با بازسازی انقلابی و فوری ساختارها و مدیریت‌های معیوب و ضعیف، و اتخاذ راهکارها و راهبردهای علمی، محاسبات مستکبرین عالَم را در هم شکسته و روح و ریحان استقلال، آزادی، عزت و شرف انسانی را برای کشور و مردم ایران‌اسلامی به ارمغان خواهیم آورد.

برگزاری چنین رویدادهایی نه تنها باعث ایجاد یکرنگی و یکدلی بین مردم کشورمان می‌شود، بلکه می‌تواند نشاط فراوانی را در جامعه ایجاد کند. این اتفاق در شرایطی است که دشمنان ایران دوست ندارند این فضای امیدآفرین در بین مردم به وجود بیاید و همواره تلاش می‌کنند با انتشار خبرهای ناامیدکننده، جامعه را از اهداف اصلی خود منحرف کنند.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *